spravy.sk spravy.sk

Koubek bude po zmene trénera bojovať o post jednotky Augsburgu
zdroj: TASR/AP

Koubek bude po zmene trénera bojovať o post jednotky Augsburgu

Český futbalový reprezentant Tomáš Koubek bude bojovať o post brankárskej jednotky FC Augsburg. Do nemeckého klubu prestúpil vlani v lete zo Stade Rennes, ale pred prerušením najvyššej nemeckej súťaže si pozíciu prvej voľby na jeho úkor vydobyl Andreas Luthe.

Dvadsaťsedemročný Koubek odchytal 23 bundesligových kôl, v marcovom bavorskom derby proti Bayernu Mníchov (0:2) však dostal prednosť Luthe. Vzápätí došlo k trénerskej zmene, keď Heiko Herrlich vystriedal Martina Schmidta. "Teraz je na novom trénerovi, aby si vybral brankára. Budem pracovať ešte viac a pevne verím, že sa vrátim medzi žrde. O svoju pozíciu bojujete ešte viac po tom, ako ju stratíte," povedal Koubek pre agentúru DPA. V najcennejšom drese má na konte deväť štartov, v oboch dueloch Ligy národov proti Slovensku sedel na lavičke náhradníkov, keď kryl chrbát Tomášovi Vaclíkovi z FC Sevilla.

Koubek prišiel z Francúzska približne za sedem miliónov eur. Augsburg figuruje v priebežnej tabuľke na štrnástej priečke: "Cítim zodpovednosť za klub a peniaze, ktoré na mňa vynaložil. Zároveň sa však nechcem dostať pod prehnaný tlak, pretože ten je na brankára vždy dosť veľký. Klub mi dal kontrakt na päť rokov, ráta so mnou dlhodobo a ja nevidím dôvod na útek. Nikdy predtým som to neurobil."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Šport

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia