spravy.sk spravy.sk

Ligue 1 má prvý prípad koronavírusu
zdroj: Róbert Fritz

Ligue 1 má prvý prípad koronavírusu

Najvyššia francúzska futbalová súťaž Ligue 1 má prvý prípad nákazy novým koronavírusom. Pozitívny test mal Junior Sambia z HSC Montpellier, ktorý je v stabilizovanom stave v nemocnici.

Dvadsaťtriročného stredopoliara hospitalizovali s dýchacími problémami už v utorok, prvý test na COVID-19 mal negatívny výsledok, no druhý z piatka už potvrdil ochorenie. Následne ho uviedli do umelého spánku.

"Jeho stav je stabilizovaný. Je to naozaj ťažké, pravdepodobne sa nakazil, keď bol nakupovať," uviedol pre Le Parisien hráčov agent Frederic Guerra. Montpellier už vo štvrtok informoval o tom, že jedného z jeho hráčov hospitalizovali, no neuviedol jeho meno a ani príčinu.

Vo Francúzsku sú prerušené všetky futbalové súťaže od 8. marca, vedenie Ligue 1 by chcelo obnoviť sezónu v polovici mája. Všetko však záleží od rozhodnutia vlády. Pred Sambiom mal z futbalistov v krajine pozitívny nález Kórejčan Hyun-Jun Suk z druholigového ES Troyes. Informovala agentúra SID.

Vo Francúzsku evidovali v sobotu napoludnie viac ako 159-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 22.000 mŕtvych. Celosvetovo je v 210 krajinách/územiach potvrdených už vyše 2,8 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu takmer 200.000 osôb.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia