spravy.sk spravy.sk

V Rakúsku plánujú opätovne rozbehnúť ligu s dvesto ľuďmi na štadióne
zdroj: TASR/AP

V Rakúsku plánujú opätovne rozbehnúť ligu s dvesto ľuďmi na štadióne

Rakúske futbalové kluby sa dohodli na koncepte, ako bez prítomnosti divákov opäť rozbehnúť najvyššiu súťaž. Predstavitelia ligy uviedli, že plánujú mať na štadióne maximálne 200 osôb. Či sa bude môcť sezóna za týchto podmienok znovu rozohrať, je v rukách ministerstva športu.

Dvesto osôb, ktoré budú môcť byť na štadiónoch, bude rozdelených do troch skupín. V tej červenej budú hráči, tréneri, realizačné tímy a rozhodcovia. Oranžovú skupinu tvoria televízni pracovníci, usporiadatelia a niektorí zástupcovia médií. Táto skupina bude mať povolený vstup do vnútorných priestorov štadióna, ale musí si udržiavať odstup od červenej skupiny. V tretej žltej skupine budú zvyšní novinári a usporiadatelia, tí sa budú môcť zdržiavať iba na tribúne.

Plán reštartu ligy predpokladá takisto pravidelné testovanie členov červenej skupiny na prítomnosť nového koronavírusu. Minister športu Werner Kogler nedávno uviedol, že vláda nebude zápasom bez divákov s dobrým konceptom v zásade brániť. Informáciu priniesla agentúra APA.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Rakúsko - Tipico Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia