spravy.sk spravy.sk

Štyria hráči Arsenalu na čele s Özilom nesúhlasili so znížením platu
zdroj: TASR/AP

Štyria hráči Arsenalu na čele s Özilom nesúhlasili so znížením platu

Anglický futbalový klub Arsenal sa dohodol s viacerými hráčmi na znížení platu počas koronavírusovej krízy. Podľa britských médií však medzi nimi chýba Mesut Özil, ktorý je s príjmom 350-tisíc libier týždenne najlepšie plateným hráčom "kanonierov".

Na základe dobrovoľnej dohody hráči a tréneri na čele s Mikelom Artetom súhlasili s 12,5-percentným skrátením miezd počas dvanástich mesiacov. Nemecký stredopoliar však spoločne s ďalšími troma nemenovanými spoluhráčmi odmietol "utiahnuť si opasok".

Özilov postoj sa nestretol s pochopením a verejne ho skritizovali viaceré osobnosti anglického futbalu. "Dalo by sa to pochopiť u mladých hráčov, ktorí nemajú veľmi vysoký príjem alebo tých, ktorým končí zmluva. Ale ak to odmietne najlepšie platený hráč tímu, je to obrovský vlastný gól do svojho PR," citoval portál Daily Mail bývalého obrancu Liverpoolu Jamieho Carraghera

Podľa niekdajšieho kapitána Manchestru United Garryho Nevilla pre takéto správanie neexistuje obhajoba: "Ste tím na ihrisku aj mimo neho a do všetkého musíte ísť spolu. Toto len naštrbí vzťahy a dotyčnú trojicu vyčlení z kolektívu."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia