spravy.sk spravy.sk

Zápas Liverpoolu s Atléticom Madrid možno prispel k šíreniu koronavírusu v meste
zdroj: TASR/AP

Zápas Liverpoolu s Atléticom Madrid možno prispel k šíreniu koronavírusu v meste

Marcová odveta osemfinále Ligy majstrov medzi Liverpoolom a Atleticom Madrid mohla prispieť k rozšíreniu koronavírusu v meste. Myslí si to odborná poradkyňa tamojšej vlády Angela McLeanová. Podľa jej názoru korelácia medzi zápasom a šírením nákazy nie je istá, ale stojí za ďalšie vyšetrovanie.

Odvetný duel 11. marca, v ktorom "The Reds" prehrali 2:3 po predĺžení a rozlúčili sa s LM, sledovalo na Anfielde viac ako 52-tisíc divákov vrátane tritisíc Madridčanov. Odvtedy podľahlo ochoreniu COVID-19 246 obyvateľov Liverpoolu. "Je to veľmi zaujímavá hypotéza a som zvedavá, ako dopadne skúmanie vzťahu medzi vírusom v Liverpoole a v Španielsku," citoval McLeanovú web BBC.

Proti uskutočneniu duelu bol aj starosta Liverpoolu Matthew Ashton, ktorý s odstupom času vyjadril svoje stanovisko pre The Guardian a za najlepší nápad to nepovažoval ani jeho náprotivok zo španielskej metropoly Jose Luis Martinez-Almeida. "Nedávalo to zmysel, aby tritisíc Madridčanov vycestovalo na Anfield," povedal pre miestne rádio Onda Cero.

Španielsko je najzasiahnutejšia krajina v Európe, v utorok ráno tam hlásili viac ako 200-tisíc chorých a 20.852 úmrtí. Vo Veľkej Británii zaznamenali vyše 124-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 16.509 mŕtvych.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia