spravy.sk spravy.sk

Duklu mám v srdci, povedal Polievka a prezradil, prečo v zime neodišiel z Banskej Bystrice
zdroj: Lukáš Urbašík

Duklu mám v srdci, povedal Polievka a prezradil, prečo v zime neodišiel z Banskej Bystrice

V týchto dňoch mal Róbert Polievka spolu so spoluhráčmi z banskobystrickej Dukly naplno zaberať a bojovať o postup medzi slovenskú elitu. Ten je ale momentálne ohrozený. Keďže nie je isté, či sa II. liga dohrá, existuje alternatíva, že v budúcej sezóne nebude mať najvyššia súťaž žiadneho nováčika.

Banskobystričania ešte stihli odohrať úvodné jarné kolo, v ktorom vyhrali na pôde Ružomberka B tesne 1:0. Na čele tabuľky si tak vypracovali trojbodový náskok pred Dubnicou, ktorá zaváhala v Šamoríne. „Eufóriou by som to určite nenazýval. Samozrejme, uvedomovali sme si, že sme na čele tabuľky, ale naša filozofia je ísť od zápasu k zápasu a sústrediť sa len na seba,“ okomentoval aktuálnu situáciu v tabuľke Polievka v rozhovore pre futbalnet.sk.

Zatiaľ, čo v kluboch z nižších poschodí si po zrušení sezóny v III. ligách možno odfúkli, že sa aspoň udržia v celoštátnej II. lige, celky z horných priečok majú hlavu v smútku. Napriek vydarenej sezóne hrozí, že im nebude umožnené zabojovať o postup. „Nálada je asi taká, ako podľa mňa v každom klube. Najradšej by sme sa už všetci videli späť na ihriskách a mohli proti sebe súperiť. Nič sa však s tým nedá robiť. Pre nás je tá ,akože dovolenka‘ možno trochu príjemnejšia, keďže sme na čele tabuľky, ale v konečnom dôsledku to nemusí aj tak nič znamenať. Všetci sme smutní z tejto situácie, pretože každý z nás by už najradšej behal po ihrisku spolu so svojimi spoluhráčmi,“ potvrdil 23-ročný ofenzívny univerzál, ktorý v aktuálnom ročníku nastrieľal 11 gólov.

Róbert Polievka
Róbert Polievka (foto: Lukáš Urbašík)

Rodák z Krupiny napriek všetkému nestráca nádej a verí, že sezóna sa predsa len dohrá. Verdikt by mohol padnúť už tento týždeň. „V prvom rade mrzí to, čo sa deje okolo nás. Ďalej mrzí to, že ako jedno z opatrení proti šíreniu koronavírusu je aj to, že nemôžeme spolu trénovať a ani hrať. Samozrejme, mrzí nás aj to, že nezbierame ďalšie dôležité body, mali sme to dobre rozbehnuté. Verím, že sa futbalový a aj spoločenský život opäť vráti do starých koľají a budeme môcť pokračovať v súťaži. Teraz je však zdravie na prvom mieste.“

Po vydarenom období na Štiavničkách sa o Polievku začali zaujímať aj kluby z najvyššej súťaže, v ktorej už minulosti pôsobil v dresoch Dunajskej Stredy či Žiliny, no výraznejšie sa v nej nepresadil. Na prekvapenie mnohých vábeniu odolal a zostal verný „vojakom“. „Cítim sa tu výborne, sme super partia a mali sme za sebou výbornú jeseň, počas ktorej sme splnili hlavný cieľ – zachrániť sa. Jarná časť bola pre mňa veľké lákadlo, lebo počas nej sa môžeme pobiť o tie najvyššie priečky. Navyše, Duklu mám v srdci a chcel som jej pomôcť spolovice aspoň tak, ako pomohla ona mne, keď ma angažovala. Považoval som za potrebné sa jej odvďačiť tým, že tu ostanem. Po rozhovoroch s trénermi a majiteľmi som usúdil, že by boli radi, keby som ešte túto sezónu dohral v Bystrici, aj to je jeden z dôvodov,“ prezradil.

Róbert Polievka
Róbert Polievka (foto: Lukáš Urbašík)

Voľný čas aktuálne trávi bývalý mládežnícky reprezentant s priateľkou a s malým synčekom, ktorý sa narodil pred dvoma mesiacmi. Okrem toho poctivo plní individuálne tréningové plány. „Komunikujem s naším kondičným trénerom, každý týždeň nám posiela plán a robí to naozaj veľmi dobre. Snaží sa, aby sa tie týždne líšili, aby sme nerobili dookola to isté. Musím však povedať, že človeka už unavuje chodiť sám behávať, cvičiť a nič iné nerobiť. Unavuje ma, že nemôžeme vybehnúť na ihrisko a robiť to, čo nás najviac baví – spoločne trénovať a hrať. Musíme to vydržať, sme profesionáli a verím, že keď toto zvládneme, opäť nás to posunie niekam vyššie. Snažím sa byť pozitívny v každom zmysle. Všetko zlé je na niečo dobré,“ dodal pre zväzový portál Róbert Polievka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia