spravy.sk spravy.sk

FOTO: Michalovčania priložili ruku k dielu, dezinfikovali mesto
zdroj: mfkzemplin.sk

FOTO: Michalovčania priložili ruku k dielu, dezinfikovali mesto

Pekným gestom sa vo štvrtok prezentovali futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Klub dostal od svojho partnera 600 litrov dezinfekčného prostriedku, no keďže nemal možnosti, ako ho využiť, daroval ho mestským Technickým a záhradníckym službám, ktoré majú vybavenie na využitie a aplikáciu takejto dezinfekcie.

Technické služby dezinfikujú „citlivé“ oblasti a plochy (odpadkové koše, lavičky, zastávky MHD, zábradlia a pod.) dvakrát týždenne. Vo štvrtok sa pätica futbalistov MFK Zemplín Matúš Vojtko, Matej Trusa, Tomáš Dráb, Martin Kolesár a Cheick Diarra bližšie pozreli na to, ako dezinfikovanie mesta prebieha v praxi. Vedúci úseku strediska čistenia mesta oboznámil futbalistov s frekvenciou takéhoto druhu čistenia, miest kde by sa mali vykonávať dezinfekcie a ďalšie zaujímavé informácie spojené s týmto druhom prác.

Futbalisti Michaloviec dezinfikovali mesto (6 obrázkov v galérii)

Možnosť vyskúšať si túto prácu využil ľavý obranca Matúš Vojtko, ktorý sa odel do ochranného obleku a vyčistil niekoľko odpadkových košov na Okružnej ulici v Michalovciach. „Po takejto skúsenosti si chlapci uvedomili dôležitosť dodržiavania celonárodných prijatých hygienických opatrení, a aj takýchto postrekov, ako jedným zo spôsobov ako sa bojuje proti koronavírusu. Veria, že aj takéto opatrenia pomôžu k zastaveniu šírenia epidémie a po nejakom čase sa opäť budú môcť tešiť spolu s fanúšikmi Zemplína z gólov a víťazstiev,“ píše sa na mfkzemplin.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia