spravy.sk spravy.sk

Tridsaťročný odchovanec Tatrana Prešov vymenil futbal za trénerstvo
zdroj: fclokomotiva.sk

Tridsaťročný odchovanec Tatrana Prešov vymenil futbal za trénerstvo

V lete vymenil Bardejov za Podbrezovú, do mladého tímu exfortunaligistu mal priniesť potrebné skúsenosti. Tridsaťročný Peter Lipták ale v drese „železiarov“ naskočil len do troch zápasov, od 23. augusta 2019 si neodkrútil ani len minútu. Aj preto sa rozhodol prehodnotiť svoju futbalovú budúcnosť.

Počas dlhej zimnej prestávky sa odchovanec Tatrana Prešov rozhodol ukončiť profesionálnu kariéru a zamerať sa na trénerstvo. „Už som si predtým skúšal trénerstvo, hoci na vyslovene amatérskej báze, u nás v Hrabkove. Zistil som, že ma to baví, a že to je práve to, čo by som chcel v živote robiť,“ rozhovoril sa Lipták pre futbalnet.sk. S vedením Podbrezovej sa dohodol na pokračovaní spolupráce, ako tréner prešiel žiackymi kategóriami, až sa v zime stal asistentom pri staršom doraste U19, ktorý vedie dvojica Milan Nemec - Rastislav Urgela.

Lipták sa zo zostavy „železiarov“ vytratil koncom augusta, keď trénera Vladimíra Veselého nahradilo vo funkcii duo Jozef Mores - Martin Poljovka. „Nový kormidelník s mojimi službami akosi prestal rátať, a tak sme v klube hľadali možnosti, či sa rozlúčime alebo zostanem. Mal som možnosť ešte zatrénovať si a chodil som si zahrať za Lučenec. Medzi týmito klubmi bola spolupráca a tí, čo nenastupovali za áčko v Podbrezovej, chodili hrať za Lučenec,“ priblížil skúsený stredopoliar, ktorý ale nemá na nikoho ťažké srdce: „Všetko sa dialo akoby samovoľne. S odstupom času to hodnotím ako dobrý krok.“

Hoci ešte definitívny ortieľ o ukončení kariéry nevyriekol, všetko k tomu smeruje. „Je to také všelijaké... Myslím si však, že je to uzavretá záležitosť a pravdu povediac, už sa skôr orientujem iným smerom. Zistil som, že telo už neposlúcha tak, ako vtedy, keď som mal vydarené obdobie vo svojej kariére a nakopilo sa niekoľko faktorov, ktoré zavážili, že trénerstvo začalo nadobro vyhrávať nad hraním futbalu. Uvedomujem si, že všetko je v pohybe a čo sa dnes zdá zlé, môže byť o mesiac dobré. Treba len vedieť správne reagovať,“ prezradil Lipták, ktorý by sa ale ešte mal vo futbale angažovať v rodnom Hrabkove a popritom pracovať na získaní najvyššej trénerskej licencie.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia