spravy.sk spravy.sk

V Reale zažil sedem trénerov, s Ronaldom spal častejšie než s vlastnou manželkou
zdroj: TASR/AP

V Reale zažil sedem trénerov, s Ronaldom spal častejšie než s vlastnou manželkou

Veľká futbalová legenda Roberto Carlos si užíva zaslúžený dôchodok a dnes oslavuje svoje 47. narodeniny. Na najslávnejšie časy z brazílskej reprezentácie či klubového pôsobenia však nezabúda. Špeciálne rád spomína na časy v Reale Madrid, kde strávil dohromady jedenásť rokov (1996-2007). Za ten čas zažil vynikajúci ľavý bek siedmich rôznych trénerov. Najradšej spomína na Vicenteho del Bosqueho, a to z jasného dôvodu.

"Bol pre nás hráčov skôr ako kamarát. Neriadili sme sa žiadnymi pravidlami a presne sme vedeli, čo od nás vyžaduje. V pondelky sme trénovali o piatej večer, v rovnakom čase občas aj v utorok. Nechcel od nás, aby sme chodili na jedenástu či skôr. Vedel že prakticky nik by neprišiel," citujú Carlosa španielske médiá. Dnes už 46-ročný Juhoameričan, ktorý má na konte štyri trofeje z La Ligy a tri triumfy v Lige majstrov, neopomenul však ani negatívne časy. Podelil sa o vtipnú príhodu s Josém Antoniom Camachom, ktorý trénoval "pusinky" ešte v roku 1998. Pre svoje prísne metódy však na Štadióne Santiaga Bernabéua vydržal len 22 dní.

"Počas éry 'Los Galácticos' sa pri kormidle vystriedalo sedem rôznych trénerov. Mohla to byť nebezpečná situácia, skoro s každým sme však vychádzali dobre. Camacho bol iný prípad. Prišiel do kabíny, pozdravil nás a so serióznym výrazom nám povedal, že chce, aby sme sa na druhý deň dostavili na tréning o pol ôsmej ráno. Normálne sme trénovali tak o 10:30. Rozprávali sme sa s ním a chceli sme zmenu, mali sme už svoje zaužívané zvyky,"
vysvetlil Carlos. Nemenej slávne dopadol v sezóne 2005/2006 Brazílčan Vanderlei Luxemburgo. Legendárny zadák vytiahol ďalšiu vtipnú príhodu o tom, prečo pri kormidle Madridčanov vydržal jeho krajan iba tri mesiace.

zdroj: Twitter

"Niečo podobné sa stalo aj jemu. Pred druhým zápasom sezóny sme si na hoteli zložili veci a išli sme pred večerou na pivo alebo víno. Na stole boli dve fľaše vína. Vtedy sa mu prihovoril aj Ronaldo Nazário a povedal: 'Profesor, ľudia tu majú svoje tradície. Uvidíte, aké sú, ale nesnažte sa ich príliš zmeniť. Neberte nám zo stola víno či pivo, lebo nastanú problémy'. Čo ale urobil ako nasledovné? Najprv nám zobral víno a vzápätí zakázal dať si pivo. V pozícii trénera vydržal tri mesiace. Futbalový svet je malý. Vedenie sa o tom dopočulo a adresovalo mu 'adios'," hovoril ďalej Carlos.

Vo svete futbalu je, samozrejme, bežné, že tréneri žiadajú od svojich zverencov poctivú disciplínu, čo sa týka tréningov či alkoholu. "Keď sa na to pozriem s odstupom času, priam nerozumiem, ako nám všetky naše výstrelky mohli prejsť," smial sa brazílsky obranca. Narážal na fakt, že po zápase sa hráči vybrali svojimi súkromnými lietadlami rôznymi smermi užívať si, a to vrátane Davida Beckhama, Zinedina Zidana, Luisa Figa či Ronalda Nazária. S posledným spomenutým krajanom sa tešil krajný obranca z najväčšieho úspechu v kariére - celkovom triumfe na MS 2002. Spolu trávili naozaj veľa času.

zdroj: Twitter

"Ronalda som prvýkrát stretol v roku 1993. Od toho momentu sme spolu takmer stále zdieľali spoločnú izbu. S Ronaldom som spal viackrát než s vlastnou manželkou," dodal so smiechom na záver Roberto Carlos.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia