spravy.sk spravy.sk

SZF predstavil iniciatívu "Daj COVID-u gól!"
zdroj: futbalsfz.sk

SZF predstavil iniciatívu "Daj COVID-u gól!"

Slovenský futbalový zväz (SFZ) predstavil projekt "Daj COVID-u gól". Je to výzva využiť čas a energiu v období, keď v dôsledku opatrení v boji s koronavírusom museli futbalisti opustiť tradičné ihriská a športoviská. Iniciatíva je adresovaná najmä mladým futbalistom, futbalistkám, ale aj širšej športovej verejnosti.

"Trénuj a bav sa futbalom v izbe, na dvore, či na ulici." To je odkaz zástupcov SFZ, ktorí neváhali natočiť videá zo svojich domovov so svojimi deťmi. V rámci tohto projektu chcú verejnosti priblížiť aj športové aktivity slovenských reprezentantov a spôsob, akým sa im podarilo vyrovnať s domácou karanténou. "Všetci si uvedomujeme, že podmienky na aktívny pohyb a tréning máme v súčasnosti značne limitované, stále však máme možnosť kreatívne využiť poskytovaný priestor, rozvíjať svoje schopnosti a utužovať zdravie, zároveň sa pritom tešiť z futbalu. Cieľom našej iniciatívy nie je zaoberať sa metodickým nácvikom techniky HČJ futbalistu, ktorých je na internete veľké množstvo. Náš odkaz znie jednoducho a smeruje k širokým masám– nájdime tú správnu motiváciu, využime všetci voľný čas a poďme športovať. Zabávať sa futbalom tak, ako sa v tomto období a v daných podmienkach dá," charakterizoval základnú ideu projektu technický riaditeľ SFZ Štefan Tarkovič.

Hlavným prvkom kampane budú videá z netradičných športovísk. V jednom z nich účinkuje na ulici manažér tréningového procesu ŠTM Samuel Slovák futbalom na ulici. "Ulica ponúka veľa možností a zábavy. Treba len chcieť a niečo si vymyslieť. Práve tu odohrali naši rodičia nejeden slávny pouličný zápas. Pouličný futbal sa hrá všade. Treba si vymyslieť bránky a ideme na vec. Alebo stačí nakresliť kriedou bránku na stenu a máme o zábavu postarané. Futbal na ulici je jedným z najlepších tréningov, môže vám dať veľa."

V ďalšej sérii videí sa predstavil manažér mládeže a koncepcie rozvoja futbalu SFZ Martin Hasprún. "Mám doma mladého futbalistu a dcérku nefutbalistku. Čo sme našli, to sme použili ako pomôcku na hry. Triafali sme na diaľku na cieľ do škatúľ, dali sme aj streľbu na jamky ako pri minigolfe a čo bolo najzábavnejšie? Keď si mohli deti vymyslieť úlohy samy. Dcéra robila 'mlynské kolá' a syn sa pokúšal trafiť loptu medzi ruky."

Projekt nezabúda ani na tých najmenších. "Týmto oslovujem v nadväznosti na projekt Dajme spolu gól aj najmladšiu vekovú kategóriu 5-6 ročných detí. Milí škôlkari, milí školáci, máte šancu. Pozrite si videá a zabávajte sa s loptou. Či už v byte alebo na dvore, môžete si vyskúšať to, čo ste sa naučili so svojimi trénermi v rámci futbalových aktivít od začiatku školského roka a tešiť sa z futbalu," uviedol koordinátor Grassroots futbalu SFZ Vladimír Lupták.

Technický riaditeľ SFZ Štefan Tarkovič očakáva, že sa do projektu zapoja aj kluby. "V neposlednom rade očakávame, že sa nám svojimi videoukážkami futbalového majstrovstva pochvália aj samotní mladí futbalisti a futbalistky. Na svojich webových stránkach pripravujeme aj ďalšiu motiváciu - sekciu, ktorej obsahom budú videoukážky športových aktivít našich reprezentantov a reprezentantiek. Naša futbalová rodina je veľká a my by sme vás radi motivovali k tomu, aby ste vzali do rúk loptu, pokúsili sa trafiť obruč koša, zahrali si futbal na ulici alebo si zažonglovali pre zábavu s toaletným papierom. Futbal je v prvom rade zábava. Nenechajme si ju vziať ani teraz. Štartujeme našimi videami a posielame pomyselný 'challenge' vám všetkým. Poďte do toho s nami a spoločne – Dajme COVID-u gól!," dodal Tarkovič na záver pre portál futbalsfz.sk.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia