spravy.sk spravy.sk

Spomienka na Dubovského hetrik. Slovan odohrá virtuálny zápas so Slaviou
zdroj: skslovan.com

Spomienka na Dubovského hetrik. Slovan odohrá virtuálny zápas so Slaviou

V nedeľu 3. mája sa na bratislavskom starom Tehelnom poli odohrá virtuálny zápas Slovan Bratislava - Slavia Praha. Fanúšikovia si na tento duel môžu kúpiť vstupenky od 10 do 30 eur. Výťažok zo zápasu pôjde na vytvorenie zázemia zdravotníkom v tzv. bielej zóne a na nákup potrebného materiálu pre Kliniku infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Kúpou vstupenky, ktoré sú už v predaji na ticketmedia.sk, fanúšikovia podporia aj klub. Každý, ktorý si ju zakúpi, získa aj viacero výhod, k dispozícii je 43.000 kusov. 

"Zaregistrovali sme iniciatívu fanúšikovských zoskupení, ktoré sa vyjadrili, že v prípade predčasného ukončenia sezóny by nemali záujem o vrátanie peňazí za permanentky, aby pomohli klubu. Vážime si, že naši priaznivci vnímajú aktuálnu situáciu a chcú Slovanu podať pomocnú ruku. Aj preto sme sa rozhodli zorganizovať virtuálny zápas a chceme sa pokúsiť spoločne ešte raz vypredať staré Tehelné pole. Fanúšikom ponúkneme doteraz nedostupný záznam z pamätného zápasu so Slaviou a pripravujeme ďalšie sprievodné aktivity, aby sme im aj v čase, keď sa nehrá súťaž, poskytli radosť z futbalu. Naši priaznivci majú príležitosť zakúpiť si vstupenky, čím priamo pomôžu svojmu klubu a taktiež zdravotníkom v boji proti koronavírusu. Ako som už spomenul, počas prerušenia ligy prechádzame ťažkým obdobím najmä po ekonomickej stránke a fanúšikovia nám môžu týmto spôsobom veľmi pomôcť. Rovnako považujeme za dôležité pomôcť aj zdravotníkom. Veríme, že naši fanúšikovia ukážu, že im na svojom klube záleží, pomôžu Slovanu i zdravotníkom a aj takto virtuálne zaplnia staré Tehelné pole," povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.

zdroj: youtube.com/ŠK Slovan Bratislava

Videozáznam z tohto pamätného duelu z roku 1991 odvysiela klub na YouTube. V pamätnom zápase vtedy Slovan zdolal Slaviu 3:2 vďaka hetriku Petra Dubovského.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia