spravy.sk spravy.sk

Mourinho trénoval s hráčmi v parku. Tottenham reagoval
zdroj: TASR/AP

Mourinho trénoval s hráčmi v parku. Tottenham reagoval

Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur pripomenul svojim hráčom a členom realizačného tímu, aby dodržiavali nariadenia počas pandémie koronavírusu, najmä čo sa týka "sociálneho odstupu".

Ako informovala agentúra DPA, je to reakcia na konanie hráčov a dokonca aj trénera Joseho Mourinha. Ten spolu s jeho troma zverencami Tanguyom Ndombelem, Davinsonom Sanchezom a Ryanom Sessegnonom trénovali v jednom z londýnsky parkov. Fotky z tohto "tréningu", kde hráči bežali príliš blízko pri sebe, prenikli do médií aj na sociálne siete.

zdroj: Twitter

"Všetkých členov tímu sme opäť upozornili, aby dodržiavali minimálnu odporúčanú sociálnu vzdialenosť," citovala BBC hovorcu klubu. V Anglicku sa futbal nebude hrať celý apríl. Tréner futbalistov Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho sa ospravedlnil za to, že spolu s tromi zverencami trénoval v jednom z londýnskych parkov. Mourinho trénoval spolu s Tanguyom Ndombelem, Davinsonom Sanchezom a Ryanom Sessegnonom. Fotografie z tréningu, počas ktorého hráči bežali príliš blízko pri sebe, prenikli do médií aj na sociálne siete.

"Súhlasím s tým, že moje konanie nebolo v súlade s vládnym protokolom, a že môžeme mať kontakt iba s členmi našej domácnosti. Je nevyhnutné, aby sme všetci zohrávali svoju úlohu a nasledovali vládne opatrenia, aby sme podporili našich hrdinov v zdravotníctve a chránili naše životy,"
citoval Mourinha portál theguardian.com. Vo Veľkej Británii evidovali v stredu popoludní vyše 55-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 6159 úmrtí.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia