spravy.sk spravy.sk

Anglické kluby prídu o vyše miliardu, niektorým hrozí aj bankrot
zdroj: TASR/AP

Anglické kluby prídu o vyše miliardu, niektorým hrozí aj bankrot

Klubom anglickej futbalovej Premier League hrozí v prípade nedohratia sezóny celková strata presahujúca jednu miliardu dolárov. Niektoré z nich pre zlú ekonomickú situáciu spôsobenú pandémiou koronavírusu môžu dokonca vyhlásiť bankrot, informovala agentúra AP.

Prezident Anglickej futbalovej asociácie (FA) Greg Clarke apeluje, aby sa v krízovom období futbalové hnutie "správalo zodpovedne a zjednotilo sa". Na mysli mal najlepšie platených hráčov z klubov najvyššej súťaže, ktorí majú odmietavý postoj v otázke zníženia svojich platov.

Vedenie Premier League je po dohode s klubmi za redukciu miezd, minulú sobotu o tom rokovalo s hráčskou asociáciou PFA i trénerskou úniou LMA. Konferenčný hovor trval podľa BBC necelú hodinu, rokovania o okresaní platov by mali pokračovať v priebehu tohto týždňa.

Niektoré kluby z nižších súťaží už museli siahnuť po nepopulárnych opatreniach. Treťoligový Sunderland ako aj líder štvrtej ligy Crewe sa rozhodli poslať svojich zamestnancov a hráčov na nútenú dovolenku, aby ušetrili na výdavkoch.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia