spravy.sk spravy.sk

Thomas Müller rozhodol o svojej budúcnosti
zdroj: TASR/AP

Thomas Müller rozhodol o svojej budúcnosti

Úradujúci nemecký futbalový majster Bayern Mníchov predĺžil kontrakt s Thomasom Müllerom do roku 2023. Tridsaťročný útočník má s klubom na konte osem bundesligových titulov, päť prvenstiev v národnom pohári, ako aj triumf v Lige majstrov 2013.

Müller pôsobí v Mníchove od svojich desiatich rokov, doterajšia zmluva platila do roku 2021. "Tento klub pre mňa nie je iba zamestnávateľ. Som šťastný, že môžem odovzdávať všetko na ihrisku i mimo neho o ďalšie dva roky dlhšie," povedal Müller.

"Teší ma, že sme sa dohodli s Thomasom. Je pre nás špeciálny hráč, symbol pre klub a fanúšikov. Líder, ktorý s Bayernom dosiahol veľa," dodal športový riaditeľ Hasan Salihamidžič pre agentúru DPA.

Kouč Bayernu Hansi Flick verí, že v najbližšom čase predĺžia kontrakty s klubom aj Manuel Neuer, David Alaba a Thiago. Všetkým trom vypršia v roku 2021. "Sú to nosné piliere našich výkonov. Vie to celý náš klub a preto verím, že sa to podarí," uviedol tréner Bavorov. Pri brankárovi Neuerovi sa ale rokovania v uplynulom období zasekli. Bayern mu ponúkol predĺženie zmluvy do roku 2023, Neuer ale údajne žiada až päťročný kontrakt.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia