spravy.sk spravy.sk

Del Bosque skritizoval Neymara: Snaží sa podvádzať
zdroj: TASR/AP

Del Bosque skritizoval Neymara: Snaží sa podvádzať

Hoci sa vďaka svojim futbalovým schopnostiam radí medzi najlepších hráčov na svete, nemá toľko obľúbencov ako Cristiano Ronaldo či Lionel Messi. Brazílsky útočník Neymar je pomerne kontroverzná osoba, ktorú fanúšikovia buď milujú, alebo nenávidia.

Odchovanec Santosu je najdrahším hráčom planéty, parížsky Saint-Germain za neho Barcelone zaplatil v roku 2017 neuveriteľných 222 miliónov eur. Dnes sa nahlas šepká o jeho návrat do katalánskej metropoly, ba dokonca i o prestupe do Realu Madrid. Nie všetci ale v týchto kluboch skáču od radosti.

Najnovšie sa na adresu 101-násobného reprezentanta „kanárikov“ vyjadril tréner Vicente del Bosque, ktorý so španielskou reprezentáciou triumfoval na svetovom (2010) i európskom (2012) šampionáte. Podľa jeho slov Neymar nie je ideálnym príkladom pre mládež. 

Vicente del Bosque
Vicente del Bosque poriadne skritizoval Neymarov štýl hry (foto: TASR/AP)

„Má komplikovanú povahu. Podľa mňa nie je správnym futbalovým príkladom,“ povedal pre Mundo Deportivo del Bosque na adresu 28-ročnej superhviezdy. „Samozrejme, je to excelentný futbalista. Ak sa ma spýtate na päť najlepších hráčov, Neymar rozhodne bude na zozname. No nepáči sa mi, že sa na ihrisku snaží podvádzať, často predstiera a chce oklamať rozhodcov. To je jeden z dôvodov, prečo opustil Barcelonu.“

Počas troch sezón v Parku princov odohral Neymar za PSG presne 80 zápasov, v ktorých strelil úctyhodných 69 gólov. Často ho však limitovali zranenia, kvôli ktorým nedokázal ambicióznemu klubu výraznejšie pomôcť predovšetkým v Lige majstrov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia