spravy.sk spravy.sk

V Skalici sa dohodli na znížení mzdy, Opiela: Chceme klubu pomôcť
zdroj: mfkskalica.sk

V Skalici sa dohodli na znížení mzdy, Opiela: Chceme klubu pomôcť

Vo väčšine klubov na svete je aktuálne na pretrase téma dočasného znižovania platov. Kvôli šíriacej sa pandémii koronavírusu sa jej nevyhli ani futbalové celky na Slovensku. Zatiaľ, čo predstavitelia niektorých klubov ešte s hráčmi stále rokujú, v Skalici to už majú úspešne za sebou.

Záhoráci, ktorí sa v jarnej časti II. ligy plánovali pobiť o postup medzi elitu, našli spoločnú reč a dohodli sa na krátení mzdy maximálne o 30 percent. „Vysvetlili sme si situáciu, všetci pochopili, v akom stave sa momentálne nachádzame. Aby sme mohli po odznení krízy fungovať opäť v štandardnom režime, musíme sa v súčasnosti uskromniť,“ ozrejmil pre mfkskalica.sk generálny manažér klubu Ľuboš Lím.

Nie každému hráčovi ale klesne plat o tretinu. „Teší ma, že sme dospeli k vzájomnej dohode, ktorú všetci prijali s porozumením a pristúpili na zníženie miezd a odmien maximálne o 30 percent. Samozrejme, uvedomujeme si sociálny aspekt tohto rozhodnutia, preto jednotlivci s najnižšími príjmami budú mať krátené mzdy o menej percent,“ dodal čelný predstaviteľ zeleno-bielych.

Skalica hráči po zápase
Záhoráci sa na jar chceli pobiť o postup medzi elitu (foto: mfkskalica.sk)

„Je to problém, ktorý sa netýka len našej brandže, ale celého sveta. Ekonomické dopady riešia jednotlivé štáty, firmy, samozrejme, týka sa to aj športových klubov. Aj my sme chceli nášmu klubu pomôcť túto situáciu prekonať,“ nechal sa počuť kapitán Skalice Lukáš Opiela, ktorý sa po dohovore so spoluhráčmi napokon dohodol s klubom na finálnej úprave mzdy: „Osobne som komunikoval so spoluhráčmi prostredníctvom videokonferenčného hovoru. Prebrali sme si aktuálnu situáciu, zhodli sme sa na viacerých variantoch, pričom s klubom sme sa vo finále dohodli na krátení miezd o 30 percent, až do obnovenia spoločného tréningového procesu.“

Po 18 odohratých kolách II. ligy patrí Skalici priebežná tretia priečka. Zverenci trénera Kostelníka stihli pred prerušením súťaže nazbierať 35 bodov, pričom len tri body strácajú na druhú Dubnicu a šesť na prvú Banskú Bystricu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia