spravy.sk spravy.sk

Švédski amatéri odohrali zápas v utajení, odmietli jeho ovplyvnenie
zdroj: Patrik Levický

Švédski amatéri odohrali zápas v utajení, odmietli jeho ovplyvnenie

Dva švédske futbalové amatérske kluby museli odohrať prípravný zápas v utajení potom, ako im ponúkali úplatky za ovplyvnenie výsledku. Mužstvo Eskilstuna zo siedmej ligy a Näshulta Goif z ôsmej najvyššej súťaže duel napokon absolvovali cez víkend, Näshulta zvíťazila 6:3.

Na pôvodný zápas vyhlásilo kurzy viac ako 150 stávkových spoločností z Európy, Ázie, Afriky aj Austrálie. Hráčov a realizačné tímy následne cez sociálne siete kontaktovali ľudia s ponukami ovplyvniť duel. Domáci tím Näshulta Goif kontaktoval švédsku štátnu stávkovú spoločnosť Svenska Spel a po konzultácii s národným futbalovým zväzom zápas zrušil. Kluby sa ale nevzdali snahy stretnutie odohrať, spojili sa cez súkromnú facebookovú skupinu, kde sa dohodli na jeho termíne.

Vo Švédsku nepanujú také prísne bezpečnostné opatrenia pre pandémiu koronavírusu ako inde vo svete. Zakázané sú zhromaždenia nad 50 osôb, Švédi ale ďalej chodia do reštaurácií a stretávajú sa. Informovala agentúra Reuters.

Vo Švédsku evidovali v pondelok popoludní vyše 6800 prípadov nákazy koronavírusom, 401 osôb chorobe podľahlo. Celosvetovo je v 208 krajinách/územiach potvrdených viac ako 1,285 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 70.000 osôb.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia