spravy.sk spravy.sk

"The Reds" čelia ostrej kritike, Carragher: Liverpool je úbohý
zdroj: TASR/AP

"The Reds" čelia ostrej kritike, Carragher: Liverpool je úbohý

Bývalí futbalisti FC Liverpool Jamie Carragher a Stan Collymore kritizovali spôsob, ako sa ich niekdajší klub plánuje vysporiadať s neistou finančnou situáciou v čase pandémie koronavírusu.

Líder tabuľky Premier League v aktuálne prerušenom ročníku poslal časť zamestnancov na nútenú dovolenku, aby mohli čerpať avizovanú pomoc od štátu vo výške 80 percent príjmu. Zvyšných 20 im klub sľúbil doplatiť.
Kritika mieri na fakt, že hoci je Liverpool jeden z najúspešnejších a najbohatších klubov na svete, chystá sa na krytie strát využiť verejné peniaze. 

"Tréner Klopp prejavoval súcit od začiatku pandémie, hráči sa intenzívne zapájali do debaty o znížení platov, ale zrazu je všetok rešpekt voči tomuto klubu preč. Liverpool je úbohý," uviedol niekdajší spoluhráč Martina Škrtela z obrany "červených" Carragher na sociálnej sieti.

Bývalý zakončovateľ Liverpoolu z deväťdesiatych rokov Collymore použil ešte ostrejšie slová. "Je to nechutný a hnusný plán. Podpora na nútenej dovolenke je pre malé firmy, aby neskrachovali. Každý z týchto majiteľov ale má peniaze, ich kluby majú donebasiahajúcu hodnotu. Tak nech niečo vytiahnu z vrecka!," hnevá sa Collymore podľa britského portálu Evening Standard.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia