spravy.sk spravy.sk

Cassano vybral najlepšieho hráča histórie: Fanúšikovia Maradonu to musia akceptovať
zdroj: TASR/AP

Cassano vybral najlepšieho hráča histórie: Fanúšikovia Maradonu to musia akceptovať

K otázke najlepšieho hráča na svete či v histórii sa pravidelne vyjadrujú rôzne futbalové osobnosti. Najnovšie svojou troškou prispel bývalý taliansky reprezentant Antonio Cassano.

Niekdajší kontroverzný útočník si síce zahral po boku Ronalda, ktorého označil za „futbalového Boha“, no Lionela Messiho radí ešte vyššie. Hviezda Barcelony je podľa jeho slov lepšia aj ako legendárny Maradona. Dôvodom má byť jeho dlhoročná konzistentnosť výkonov. Cassano síce v sezóne 2006/2007 dopomohol Realu Madrid k zisku ligového titulu práve na úkor Messiho Barcelony, no ani to nezmenilo jeho názor.

„Maradona udivoval svet štyri či päť rokov, ale Messi to dokazuje už pätnásť rokov,“ poukázal v rozhovore pre Corriere dello Sport na zásadný rozdiel medzi dvoma argentínskymi velikánmi Cassano: „Strelil 710 gólov, má na konte 300 asistencií. Keď hráte proti Messimu, akoby ste od začiatku prehrávali 0:1. Fanúšikovia Maradonu to musia akceptovať, je tu niekto, kto je jednoducho lepší ako on.“

Ešte donedávna pritom ale Cassano považoval za najlepšieho hráča Brazílčana Ronalda. „Pamätám si, ako sme v jednom domácom zápase prehrávali 0:1, celý štadión pískal, špeciálne na Ronalda. V šatni mu tréner povedal, že ho vystrieda a na ihrisko pošle Van Nistelrooya, no Ronaldo ho zastavil a povedal mu: ‘Nie, dajte mi ešte pätnásť minút. Ak nedáme dva góly, môžete ma vystriedať’. Po pätnástich minútach bolo 2:1, Ronaldo dal dva góly. Povedal som si, že je to futbalový Boh, no potom prišiel Messi,“ vysvetlil 37-ročný rodák z Bari.

zdroj: goal.com

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia