spravy.sk spravy.sk

Trnavskí fanúšikovia chcú virtuálne vypredať štadión: Cítime, že situácia je vážna
zdroj: fcspartaktrnava.com

Trnavskí fanúšikovia chcú virtuálne vypredať štadión: Cítime, že situácia je vážna

Po vzore niektorých hokejových klubov sa aj vo futbalovej Trnave pokúsia počas pandémie koronavírusu vypredať Štadión Antona Malatinského. S touto iniciatíviou prišli najvernejší fanúšikovia klubu zo slovenského Ríma, ktorí chcú v ťažkých časoch pomôcť a aspoň virtuálne vypredať zápas Spartaka.

„Cítime, že situácia je vážna. Spartak je aj náš klub a je čas mu pomôcť. Keď mali niektorí z nás problémy, tak nás vedenie podržalo a teraz mu to môžeme vrátiť. Ukážme, že sme jediný klub na Slovensku, ktorý dokáže vypredať zápas, ktorý sa ani neodohrá. V ťažkej dobe treba ťahať za jeden povraz a spoločne budeme veriť, že sa čoskoro stretneme aj na štadióne,“ cituje klubový web „andelov“ slová koordinátora iniciatívy z tábora fanúšikov Šimona Fuzáka.

Klub pre tieto účely zriadil transparentný účet, na ktorý je možné poslať čiastku bezhotovostne alebo vkladom na účet (platba je neanonymná). Fanúšikovia môžu prispieť kúpou symbolického lístka v hodnote 9 €, pričom je možné prispieť ľubovoľnou sumou, ale aj kúpiť neobmedzený počet lístkov.

„Musím poďakovať fanúšikom, ktorým nie je osud nášho spoločného klubu ľahostajný. Prežívame ťažké obdobie, ktoré môže nejeden klub položiť. Toto si nikto z nás nepripúšťa. Chcem ubezpečiť fanúšikov, že vynaložíme všetko úsilie, aby Spartak Trnava prežil,“ vyhlásil riaditeľ klubu Milan Cuninka a jedným dychom dodal: „Keď sme klub kupovali, tak nikto ani len nepomyslel, že by sme sa hneď v prvej sezóne museli boriť s takýmito nečakanými prekážkami. Začínali sme od nuly a vedeli sme, že nás čaká kopa ťažkej práce, no tešili sme sa na výsledky, ktoré by sa v budúcnosti dostavili. Už postup do hornej šestky ma naplnil spokojnosťou, že sme na dobrej ceste, aj keď do cieľa je ešte ďaleko. Priznám sa, že táto situácia mi narobila vrásky a mal som rôzne myšlienky. Fanúšikovia však opäť dokázali, že stoja pri nás a to sú veci, ktoré dodávajú optimizmus a chuť do práce. Opäť sme ukázali, že sme jedna veľká červeno-čierna rodina a spoločne môžeme prekonať všetky krízy, hneď ako sa popasujeme s vírusom, ktorý nám strpčuje život.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia