spravy.sk spravy.sk

Rozhodca Glova: Pripravujeme sa, ako keby mala liga odštartovať cez víkend
zdroj: FK Pohronie

Rozhodca Glova: Pripravujeme sa, ako keby mala liga odštartovať cez víkend

Rovnako ako futbalisti, aj rozhodcovia sa v týchto dňoch udržiavajú forme, individuálne trénujú a čakajú na to, kedy sa opäť otvoria brány štadiónov. Muži s píšťalkami taktiež prišli o značnú časť príjmov, no veria, že situácia sa čo najskôr vráti do normálu.

„Má to na nás vplyv rovnako ako na iných športovcov. Napriek všetkému sa musíme ďalej pripravovať, ako keby mala Fortuna ligy odštartovať ďalší víkend. Musíme byť fyzicky aj mentálne pripravení na to, aby sme vedeli odrozhodovať každý jeden zápas,“ rozhovoril sa Filip Glova, jeden zo sedmičky profesionálnych rozhodcov na Slovensku.

Aktuálna situácia výrazne ovplyvnila i tréningový proces. „Prvoradé je zdravie, snažíme sa preto vyhýbať akýmkoľvek kontaktom, sme hlavne doma, v týchto dňoch viac regenerujeme. Prípravu v posilňovni sa snažíme nahradiť vonkajšou prípravou, veci z fitka sme si zobrali vonku a látame-plátame to, ako sa len dá,“ priblížil košický arbiter, ktorý priznal, že v najbližšom čase sa bude musieť uskromniť, keďže spolu s kolegami príde o značnú časť príjmu: „Musíme sa s tým vysporiadať, rovnako ako každý. Situácia nie je jednoduchá, aj preto všetci veríme, že sa to čo najskôr upokojí a liga sa znovu začne hrať. My na to budeme pripravení.“

Filip Glova
Filip Glova prezradil, čo v týchto dňoch robia profesionálni rozhodcovia (foto: TASR)

Rozhodcovia sú pravidelne kontrolovaní zo strany Komisie rozhodcov SFZ, prílišné úľavy počas pandémie koronavírusu neprichádzajú do úvahy. „Sme v pravidelnom kontakte s našim fitness trénerom, máme dané tréningy, vieme, na čo sa potrebujeme zamerať. Medzinárodní rozhodcovia majú svoj plán, ktorý dostali z UEFA. Máme klipy, ktoré musíme vypracovať, komunikujeme s členmi Komisie rozhodcov UEFA. Neustále sa pripravujeme po fyzickej i mentálnej stránke,“ dodal Filip Glova.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia