spravy.sk spravy.sk

Duda sa učí variť. Teší ho, že aj v Anglicku už prijali prísnejšie opatrenia
zdroj: TASR/AP

Duda sa učí variť. Teší ho, že aj v Anglicku už prijali prísnejšie opatrenia

V polovici januára odišiel Ondrej Duda na hosťovanie z nemeckej Herthy Berlín do anglického Norwichu City, žiaľ, kvôli pandémii koronavírusu toho v novom pôsobisku veľa odohrať nestihol. V Premier League nastúpil na šesť zápasov, v ktorých patril medzi najlepších hráčov svojho tímu.

Najvyššia anglická súťaž je taktiež prerušená a čaká sa na verdikt o tom, či sa ešte aktuálny ročník dohrá. Hráči sú doma, kde sa snažia individuálne pripravovať a udržiavať sa v akej-takej forme, pre prípad, že liga o pár týždňov naozaj odštartuje. 

„Trénujem raz denne, niekedy aj dvakrát, podľa toho, aký mám program. Ráno je to väčšinou posilňovňa a popoludní nejaké behy,“ rozhovoril sa Ondrej Duda na Instagrame Slovenského futbalového zväzu (SFZ). „Pripravujem sa buď doma, alebo v tréningovom centre, kde máme prístup vo vymedzenom čase. Samozrejme, nemôžeme sa stretávať, takže tam chodíme po jednom vo vopred určených časoch,“ dodal rodák zo Sniny.

Rovnako ako mnohí iní futbalisti trávi 25-ročný ofenzívny stredopoliar voľný čas čítaním kníh, hraním hier na playstation či sledovaním filmov a seriálov. „Sem-tam sa podarí, že niečo aj uvarím, ale ešte sa len učím,“ prezradil odchovanec košického futbalu a jedným dychom doplnil: „Zháňam si rôzne aktivity, nejaké nové hobby, no nie je to ideálne. Občas s priateľkou zájdeme na prechádzku.“

Na Britských ostrovoch každý deň pribúdajú nové a nové prípady nákazy ochorením Covid-19. Angličania situáciu zo začiatku brali na ľahkú váhu, to sa však už, našťastie, zmenilo. „Je to už viac pod kontrolou, aj Angličania pristúpili na prísnejšie opatrenia. Uvedomili si, že to nie je ľahké a netreba to podceňovať. Som za to rád, dúfam, že sa to čoskoro skončí a všetci sa budeme môcť vrátiť k normálnemu životu,“ zaželal si na záver videa, zverejneného na Instagrame SFZ, Ondrej Duda.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia