spravy.sk spravy.sk

ÚFP reaguje na vyjadrenie športového riaditeľa Pohronia
zdroj: ÚFP

ÚFP reaguje na vyjadrenie športového riaditeľa Pohronia

Vo štvrtok predpoludním sme uverejnili na našom portáli správu o tom, že aj vďaka Únii futbalových profesionálov (ÚFP) sa vedenie fortunaligového nováčika FK Pohronie v aktuálnej náročnej situácii dohodlo s hráčmi na ďalšom postupe v prípade dočasného (ne)znižovania mzdy. S týmto tvrdením ale nesúhlasil športový riaditeľ Stredoslovákov Miroslav Filipko, podľa ktorého sa klub s hráčmi dohodol na ďalšom postupe bez zásahu tretej strany.

V záujme korektnosti a rovnakého priestoru pre obe strany uverejňujeme i následnú reakciu ÚFP, ktorú vám prinášame v plnom znení a bez redakčných úprav:

„ÚFP si v žiadnom prípade nechce pripisovať zásluhy za dohody, na ktorých sa nepodieľa. To však nie je tento prípad. Únia futbalových profesionálov dňa 26.3.2020 zaslala klubom, v ktorých pôsobia členovia odborovej organizácie oznámenie o jej pôsobení. Zástupcovia ÚFP intenzívne komunikovali s predsedom výkonnej rady FK Pohronie pánom Igorom Rozenbergom. Na veľmi korektnej úrovni riešili možné alternatívy vývoja a prípadné návrhy, s ktorými by sa boli klub aj hráči ochotní stotožniť. Hráči (či už členovia alebo nečlenovia ÚFP a OZ ÚFP) si spomedzi seba na komunikáciu s ÚFP zvolili kapitána Lukáša Pelleginiho. ÚFP s tým nemala problém, pretože všetci hráči sú v tejto situácii v rovnakom postavení a ÚFP poskytne odbornú pomoc akémukoľvek profesionálnemu hráčovi. Návrhy klubu boli konzultované s hráčmi, ktorí pri alternatívach navrhovaných klubom dostali spätnú väzbu od ÚFP.

Skutočnosť, že dohodu fyzicky nepodpísala ÚFP neznamená, že ku konečnému výsledku výraznou mierou neprispela. ÚFP si veľmi váži korektný prístup zo strany predsedu výkonnej rady, pána Igora Rozenberga, ktorý aj po komunikácii s ÚFP dospel s ostatnými členmi rady k záveru, že klub je v situácii, kedy pri použití štátnej pomoci nebude potrebné mzdy hráčom znižovať vôbec alebo len vo veľmi obmedzenej miere. Takýto záver je plne v súlade s cieľmi, ktoré ÚFP sledovala a aj uplatňovala v komunikácii s klubom či hráčmi.

Vyjadrenie Lukáša Pellegriniho v tlačovej správe ÚFP autorizoval samotný hráč, nie je preto pravdou, že by bolo vytrhnuté z kontextu, ako to vo svojom vyjadrení uviedol pán Filipko.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia