spravy.sk spravy.sk

Pohronie dementuje správu ÚFP, Filipko: S hráčmi sme sa dohodli sami
zdroj: fkpohronie.sk

Pohronie dementuje správu ÚFP, Filipko: S hráčmi sme sa dohodli sami

Vo štvrtok predpoludním do športových redakcií dorazila tlačová správe z Únie futbalových profesionálov (ÚFP), ktorá informovala o tom, že aj vďaka jej krokom sa fortunaligový nováčik FK Pohronie v súčasnej náročnej situácii dohodol s hráčmi a nebude im znižovať platy. ProFutbal.sk oslovil športového riaditeľa Stredoslovákov Miroslava Filipka, ktorý uverejnené informácie uviedol na správnu mieru.

Zatiaľ, čo z tlačovej správy vyznelo, že za dohodou medzi vedením klubu a hráčmi je práve ÚFP, faktom je, že klub si celú záležitosť vyriešil interne. „Pravdou je, že ÚFP sa zo začiatku snažila o nejakú komunikáciu s naším konateľom, no išlo iba o emailovú komunikáciu. My sme sa v klube rozhodli komunikovať priamo s hráčmi, čiže táto únia na to v danom momente nemala žiadny vplyv. Ak aj komunikovali cez nejakých hráčov, to je ich vec, ale my sme to zobrali do vlastných rúk a riešili sme to v rámci klubu. Konkrétne ja osobne som s každým jedným hráčom odkomunikoval situáciu, povedal som hráčom, aká je predstava klubu, v rámci toho, aby sme v tejto náročnej situácii znížili náklady,“ rozhovoril sa pre ProFutbal.sk Miroslav Filipko, ktorého potešilo, že hráči súhlasili s návrhom vedenia.

„Veľmi si ceníme, že sa hráči postavili za klub takýmto spôsobom. Je to znak toho, že klub funguje dobre, a že komunikácia medzi klubom a hráčmi je na vysokej úrovni. My nepotrebujeme tretiu stranu, ktorá by do toho nejakým spôsobom mala vstupovať. Takmer na sto percent hráči súhlasili s našimi návrhmi, boli lojálni voči klubu, tým pádom sme túto vec uzavreli. Následne prišlo k tomu, že štát do toho nejakým spôsobom vstúpil, čo znamená, že možno nebudeme musieť pristúpiť až k takým radikálnym veciam, ako je znižovanie platov. Hráči o tom vedia, budeme to nastavovať podľa definitívneho rozhodnutia štátu, akým spôsobom bude kompenzovať mzdy, pretože to ešte nie je schválené. Máme tú alternatívu nastavenú tak, aby to hráči pocítili čo najmenej, podľa toho, čo nám dovolí finančná situácia,“ ozrejmil športový riaditeľ nováčika.

Miroslav Filipko odmieta tvrdenia, že klub dospel k dohode s hráčmi vďaka ÚFP (foto: fkpohronie.sk)

Paradoxom je, že ÚFP vo svojej tlačovej správe uviedla citáciu kapitána Pohronia Lukáša Pellegriniho, ktorý pri tom ani nie je členom únie. „Ako môže niesť niekto zodpovednosť za komunikáciu s danou organizáciou, ak v nej ani nie je?“ položil rečnícku otázku Filipko a ďalej dodal: „Samozrejme, je to vec hráčov, či sú v nejakej únii. To žiadnym spôsobom nechceme negovať. Podstatné však je, že kapitán nášho mužstva nie je v tejto organizácii, ktorá sa prezentuje tým, že riešila túto vec. Ak niekto niekoho zastupuje, tak iba toho, kto je v danej organizácii. Nie je možné brať to paušálne. Ani všetci hráči z nášho klubu nie sú v ÚFP, takže ich táto únia nemôže zastupovať všetkých. Opakujem, v žiadnom prípade nechcem negovať žiadnu odborovú organizáciu, no v našom prípade nemali žiadny vplyv na tom, že sme sa s hráčmi korektne dohodli. Ako som už povedal, osobne som s hráčmi komunikoval, so mnou žiadna odborová organizácia nekomunikovala. To, čo bolo uvedené v danej tlačovej správe, je mylná informácia, pretože daný odborový zväz nezohral v tomto žiadnu rolu, to môžem s určitosťou potvrdiť. Navyše tam boli nejaké citácie nášho kapitána vytrhnuté z kontextu, čo je tiež potrebné uviesť na pravú mieru.“

V Pohroní veria, že náročné obdobie, spôsobené pandémiou koronavírusu, zanechá na skromnom klube čo najmenšie následky. „Nie sme veľký klub, máme nejaký rozpočet a citlivo pracujeme s týmito vecami. Ako klub akceptujeme zvolených členov Výkonného výboru SFZ, kde je aj zástupca hráčov, s ktorým priamo komunikujeme a riešime podobné záležitosti. Toto je pre nás akceptovateľná cesta, a tej sa držíme,“ uzavrel pre ProFutbal.sk Filipko.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia