spravy.sk spravy.sk

Budú Petržalku nasledovať ďalší druholigisti? Kritická situácia v Bardejove
zdroj: facebook.com/Partizán Bardejov (Peter Cingel)

Budú Petržalku nasledovať ďalší druholigisti? Kritická situácia v Bardejove

V stredu sme vás informovali o tom, že vedenie druholigového klubu FC Petržalka rozpustilo káder a ak by sa aktuálny ročník ešte predsa len dohrával, v zostave by sa objavili v drvivej väčšine iba mládežníci. Podobný scenár, pravdepodobne, hrozí aj v ďalších kluboch.

Vzhľadom na súčasnú ekonomickú situáciu je krok Petržalčanov pochopiteľný. Hoci sa nachádzajú v pásme zostupu (14. miesto), už dnes je isté, že do III. ligy nevypadnú, keďže regionálne súťaže, s výnimkou Bratislavského futbalového zväzu, boli predčasne ukončené a anulované, čo znamená, že v nižších súťažiach nikto nevypadne, ale ani nepostúpi o level vyššie. 

Vo všeobecnosti sa neočakáva, že by II. liga ešte mohla pokračovať. Doposiaľ sa odohralo 18 kôl, na programe ich bolo ešte 12. V najbližších dňoch ale môžeme očakávať, že k podobnému riešeniu, akému dospeli v Petržalke, dôjde i v iných kluboch. 

Už dlhšie sa nahlas hovorí o veľkých finančných problémoch v Bardejove. Prezident Partizána Stanislav Soroka dokázal v lete a prakticky i v zime klub udržať nad vodou, no zdá sa, že pandémia koronavírusu mu definitívne vystaví stopku. Prvý muž bardejovského futbalu priznal, že v aktuálnej situácii nedokáže hráčov vyplatiť a verí v pomoc zo strany SFZ. 

FC Košice radosť (Gáll, Vancák)
Vedenie nováčika FC Košice zatiaľ radikálne kroky nechystá (foto: jäzva)

Ani v ďalšom východoslovenskom klube Slavoji Trebišov nie je situácia ideálna. Mesto totiž úplne pozastavilo dotácie na futbal, prezident Eduard Janoško sa však snaží udržať mužstvo pokope. Priznal však, že s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde ku kráteniu platov, všetko bude o dohode s hráčmi. 

Sympaticky sa javí prístup ďalších „východniarov“ Popradu či FC Košice. Predstavitelia oboch klubov uisťujú, že hráčom zatiaľ žiadne riziko nehrozí a nateraz im na platy nesiahnu. Viac ukážu najbližšie týždne, prijaté opatrenia vlády, zväzu a vývoj situácie s pandémiou koronavírusu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia