spravy.sk spravy.sk

V Petržalke rozpustili káder, klub ale nezaniká
zdroj: FC Petržalka

V Petržalke rozpustili káder, klub ale nezaniká

V priebehu stredy sa na sociálnych sieťach začali šíriť informácie o rozpustení kádra druholigovej Petržalky, o jeho páde až do piatej ligy, či dokonca o zániku klubu. Hoci niektoré z týchto skutočností sú naozaj pravdivé, našťastie, čierny scenár nehrozí. Prinášame vám oficiálne stanovisko FC Petržalka k aktuálnej situácii spôsobenej koronavírusom v plnom znení a bez redakčných úprav.

Vedenie klubu FC Petržalka sa po dôkladnom zvážení na základe súčasnej epidemiologickej situácie a jej ekonomických dopadov na fungovanie klubu, rozhodlo pre túto chvíľu predčasne ukončiť sezónu pre hráčov doterajšieho kádra seniorského A-tímu.

V prípade, že by príslušné orgány SFZ rozhodli o reštarte aktuálneho ročníka II. ligy, klub zostáva s hráčmi naďalej v kontakte a umožní všetkým, ktorí prejavia záujem, dohrať aktuálny ročník II. ligy. Týmto chceme zdôrazniť, že hráči majú náš rešpekt, uvedené rozhodnutie nebolo smerované proti nim, ale sledovali sme výhradne záujmy klubu v súvislosti s jeho ďalšou existenciou. V každom prípade, ak by sa súťaž II. ligy opäť rozbehla, FC Petržalka disponuje dostatočným hráčskym kádrom pre zvyšok druholigovej sezóny.

Zároveň chceme športovú verejnosť a fanúšikov FC Petržalka ubezpečiť, že toto rozhodnutie neznamená zánik klubu. Naopak, uvedené kroky považujeme za správne z pohľadu ochrany zdrojov nevyhnutných pre zachovanie a ďalšie napredovanie klubu.

V tomto zmysle garantujeme kontinuitu fungovania mládežníckych družstiev. Otázku fungovania seniorského mužstva v nasledujúcej sezóne bude vedenie klubu riešiť na základe ekonomickej situácie klubu po skončení aktuálnej celospoločenskej krízy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia