spravy.sk spravy.sk

Holecova verejná spoveď: Nespravili sme nič zlé
zdroj: TASR; Facebook/Dominik Holec

Holecova verejná spoveď: Nespravili sme nič zlé

Ako blesk z jasného neba v pondelok popoludní zarezonovala správa o likvidácii MŠK Žilina a hromadných výpovediach pre drvivú väčšinu hráčov A-tímu. Medzi tými, ktorí si nedobrovoľne museli pobaliť svoje veci, je i brankár Dominik Holec. Odchovanec „šošonov“ definitívne opustil kabínu a od 1. apríla je voľný hráč.

Dvadsaťpäťročný gólman, ktorý mal v tejto sezóne fantastickú formu a odmenou mu bola pozvánka do reprezentácie, uverejnil na svojej facebookovej stránke krátke video s popisom, podľa ktorého mu je ľúto, ako celá situácia dopadla. „Nedá mi to. Po všetkých reakciách a vyjadreniach na naše osoby musím dať von, čo mám momentálne v hlave. Ani neviem, ako začať. Píše sa mi to veľmi ťažko,“ rozpísal sa Holec.

zdroj: Facebook/Dominik Holec

Jeden z najlepších brankárov Fortuna ligy pôsobil pod Dubňom devätnásť rokov. Miesto v A-tíme si vybudoval postupne, po tom, ako nabral potrebné skúsenosti na hosťovaniach v Tepličke nad Váhom, Pohroní, Zlatých Moravciach či Senici. „Bol som naposledy v kabíne MŠK. V kabíne, kde som strávil nespočítateľné množstvo hodín. V kabíne, kde som mal tú česť pôsobiť s pánmi futbalistami a s ľuďmi, ktorí boli hlavne posledné dva roky ako moja druhá rodina. Pamätám si, ako som do tejto kabíny prišiel prvýkrát a pamätať si budem do konca života aj to, ako som odišiel, lebo je to za okolností, ktoré by mi ani nenapadli. Úprimne priznávam, poplakal som si, lebo je mi nesmierne ľúto, že to po toľkých rokoch skončilo takto…“ vyjadril svoje pocity dobre stavaný (191 cm) ochranca svätyne.

Po tom, ako sa objavila správa o tom, že „šošoni“ odmietli pristúpiť na navrhované zníženie platu zo strany vedenia klubu, na sociálnych sieťach sa spustila vlna kritiky na adresu hráčov. Holec to však vidí inak: „Je smutné, že klub, ktorý sa vyjadril, že myslí na najslabších, dal výpovede hráčom, ktorí sú po ťažkých operáciách a týmto rozhodnutím im možno ukončil ich kariéry. Je smutné, že dostali výpovede hráči, ktorí ani neboli súčasťou kabíny a boli na hosťovaniach. Takže nedostali výpoveď iba tí „lídri“, ako to bolo prezentované. Tí „lídri“, ktorí teraz dostávajú od ľudí náklad, že sa nechceli vzdať platu a podobne. Jasné, dalo sa to čakať a toto, čo píšem, nie je vôbec sťažovanie sa alebo vyplakávanie. Len je mi to celé ľúto.“

„Každý má na to svoj názor a nikomu ho neberiem, ale my ako kabína sme nespravili nič zlé a vôbec sme nekonali tak, že by sme chceli klubu ublížiť, alebo by sme mu nechceli pomôcť,“ prízvukuje Holec a na záver svojej otvorenej spovede dodáva: „Týmto by som chcel takisto poďakovať všetkým trénerom a ľuďom, ktorí sa o nás starali za tie roky a pomáhali nám a takisto aj všetkým fanúšikom za ich podporu. Na záver by som chcel povedať, že nemám na nikoho ťažké srdce, ani sa nehnevenám. Toto, čo píšem, píšem len kvôli tomu, že som z toho, čo sa stalo, smutný a chcel som to dať aj takto verejne najavo. Navždy Šošon.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia