spravy.sk spravy.sk

UEFA rozdávala pokuty: Hlboko siahne Porto a Frankfurt, platiť musí aj Liverpool
zdroj: TASR

UEFA rozdávala pokuty: Hlboko siahne Porto a Frankfurt, platiť musí aj Liverpool

Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) v utorok potvrdila finančné tresty pre viaceré kluby, vrátane úradujúceho víťaza Ligy majstrov FC Liverpool. "The Reds" za zakázanú pyrotechniku v domácom odvetnom súboji osemfinále s Atleticom Madrid (2:3 pp) musí zaplatiť 3250 eur.

Atletico dostalo pokutu 24.000 eur za "zablokovanie verejných prechodov" v prvom zápase v Madride. Za porušenie pravidiel o výstroji v súboji s Realom Madrid musí siahnuť do peňaženky pre 3000 eur Manchester City. Bayern Mníchov za "provokatívne transparenty a výtržnosti fanúšikov" v zápase proti Chelsea v Londýne dostal pokutu 40.000 eur. Tottenham Hotspur za neskorší výkop duelu s Lipskom (19. februára) musí zaplatiť 20.000 eur. Nemecké kluby Eintracht Frankfurt (57.000 eur) a VfL Wolfsburg (49.250 eur) pykajú za výtržnosti fanúšikov. Pokutám sa nevyhli ani Manchester United (12.000), Celtic Glasgow (15.000) a Glasgow Rangers (20.500).

Najväčšiu pokutu musí zaplatiť FC Porto, ktoré za výtržnosti fanúšikov v oboch osemfinálových dueloch s Bayerom Leverkusenom príde o 63.000 eur.

UEFA odložila pre pandémiu koronavírusu všetky súťaže. V LM zatiaľ odohrali štyri odvety osemfinále, z ktorých postúpili Atalanta Bergamo, RB Lipsko, Atletico Madrid a Paríž St. Germain. Súboje Juventus - Lyon (prvý zápas: 0:1), Manchester City - Real Madrid (2:1), Bayern Mníchov - Chelsea Londýn (3:0) a FC Barcelona - Neapol (1:1) odložili. V EL odohrali šesť prvých súbojov osemfinále, zápasy FC Sevilla - AS Rím a Inter Miláno - Getafe odložili. Informovala agentúra AFP.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia