spravy.sk spravy.sk

Ajax formálne rozviazal kontrakt s Nourim, prisľúbil však pomoc
zdroj: twitter.com

Ajax formálne rozviazal kontrakt s Nourim, prisľúbil však pomoc

Holandský klub Ajax Amsterdam v utorok formálne rozviazal kontrakt s Abdelhakom Nourim, ktorého v roku 2017 postihla v zápase srdcová príhoda a utrpel poškodenie mozgu.

Holandské kluby musia podľa kolektívnej zmluvy zrušiť končiace sa kontrakty s hráčmi do 1. apríla, v opačnom prípade sa automaticky predlžujú o ďalšiu sezónu. Nouri mal platnú zmluvu do 1. júla 2020.

Dvadsaťdvaročného Nouriho prepustili len pred pár dňami do domácej liečby. Holandský stredopoliar bol súčasťou kádra najúspešnejšieho holandského klubu od roku 2015. Nastúpil v deviatich dueloch, než sa v júli 2017 jeho kariéra nečakane skončila, keď skolaboval priamo na ihrisku počas prípravného zápasu s Werderom Brémy. Ďalší rok ležal v nemocnici v kóme.

Nouriho prípad je známy aj tým, že stál miesto tímového lekára Dona de Wintera, ktorý neposkytol hráčovi adekvátnu prvú pomoc a začal s resuscitáciou príliš neskoro.

Ajax stále rokuje s právnikom Nouriho rodiny o odškodnení. Vedenie klubu priznalo pochybenie pri starostlivosti o hráča a prisľúbilo, že mu bude aj ďalej pomáhať. Informovala agentúra dpa.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia