spravy.sk spravy.sk

TOP 7 futbalistov, ktorí pre koronavírus prišli o prácu
zdroj: facebook/MŠK Žilina

TOP 7 futbalistov, ktorí pre koronavírus prišli o prácu

Pandémia nového koronavírusu COVID-19 ochromila celý svet. Ekonomika klesá, futbalové súťaže sa prerušili (takmer) všade. Ľudia nosia rúška, mnohí nemôžu vychádzať z domu. Oficiálne sa prezentuje takmer milión nakazených a desaťtisíce úmrtí.

Hoci čísla na Slovensku zatiaľ nie sú alarmujúce, známych je iba 363 prípadov nákazy a na ich následky dosiaľ nik nezomrel, ani pod Tatrami nie je jednoduchá situácia. Doplatil na ňu aj známy a tradičný slovenský klub zo Žiliny, ktorý sa pre ekonomické problémy dostal do likvidácie a rad fantastických futbalistov sa zo dňa na deň ocitol bez roboty. Portál ProFutbal.sk pripravil zoznam hráčov, ktorí sú už dnes voľní na trhu.

#1 Dominik HOLEC

Dvadsaťpäťročný brankár ešte pred pár rokmi zbieral skúsenosti v Tepličke nad Váhom, Dolnej Ždani, Zlatých Moravciach či Senici, aby dnes patril medzi absolútnu slovenskú špičku. Už v minulej sezóne bol suverénnou oporou šošonov, v tej aktuálnej vychytal v polovici ligových stretnutí čisté konto po Dávidovi Šípošovi má na konte druhý najväčší počet zákrokov. Minulý rok sa tiež dostal do slovenskej reprezentácie miesto zraneného slovanistu Dominika Greifa. V zostave kola, ktorú pravidelne po každom víkende zostavovala redakcia portálu ProFutbal.sk, sa objavil až päťkrát, čo sa inému brankárovi nepodarilo.

#2 Miroslav KÁČER

Po odchode Michala Škvarku prevzal nielen líderskú pozíciu tvorcu hry, ale aj kapitánsku pásku. V prebiehajúcom ročníku sa radí medzi najlepších hráčov súťaže, s piatimi gólovými asistenciami je najlepší nahrávač v mužstve. Hoci sa v médiách každý polrok skloňuje s potenciálnym veľkým transferom, napriek tomu 24-ročný záložník strávil celú doterajšiu kariéru pod Dubňom. Zrejme ho k nemu napokon privedie práve neľahká situácia žilinského klubu. Trikrát bol členom zostavy kola.

#3 Besir DEMIRI

Výpovede sa nedotkli iba slovenských futbalistov, ale aj legionárov. Dvadsaťpäťročný Albánec, ktorý prišiel po pôsobeniach v Macedónsku a na Ukrajine do Žiliny iba v lete, už novú sezónu pod Dubňom nezačne. Rodák zo severomacedónskeho Skopje pritom ukázal v žilinskom drese na poste stredopoliara a najmä na ľavom kraji defenzívy vysokú kvalitu, podával výborné výkony a dva razy sa dostal aj do našej zostavy kola.

#4 Lukáš JÁNOŠÍK

Veľmi žiadaným artiklom na prestupovom trhu môže byť aj krídelník Lukáš Jánošík, ktorý prežíva pravdepodobne životnú sezónu. Iste, stále nedosiahol čísla z ročníka 2017/18, ktorý končil s piatimi gólmi a piatimi asistenciami, v tej aktuálnej ale odohral zatiaľ o desať stretnutí menej a so štatistikou 3+4 je blízko k prekonaniu svojho osobného maxima. Najmä skvelá jarná forma môže vzbudiť záujem viacerých klubov, veď štyri nominácie v zostave kola nemá len tak hocikto.

#5 Filip BALAJ

Talentovaný odchovanec Nitry sa presunul do Žiliny už po polroku nováčikovskej sezóny pod Zoborom. Aj vinou dobrej formy kanonierov Samuela Mráza či Róberta Boženíka ale na väčšiu šancu čakal dlhšie. Dočkal sa jej najmä v tomto ročníku, po odchode reprezentanta Boženíka do Holandska bol pre trénera Kentoša voľbou číslo jeden a spolupráca s Jánošíkom či Kurminowskim bola na výbornej úrovni. Balaj zatiaľ skóroval v tejto sezóne trikrát, najmä dva jarné zásahy do siete DAC-u boli mimoriadne dôležité. Zo štyroch jarných kôl ocitol v polovici zostáv kôl.

#6 Martin KRÁLIK

Jeden z odchovancov a zároveň najskúsenejších hráčov MŠK Žilina prežíva asi najlepší ročník. Už štvrtú sezónu je hráčom základnej zostavy A-tímu, tretiu s Čechom Filipom Kašom a svorne kvalitatívne rástli zápas od zápasu. Aj vďaka nim aktuálne šošoni figurujú s náskokom na druhej priečke fortunaligovej tabuľky, no nateraz v žlto-zelenom drese končia. Rodák z Prievidze pritom predvádzal životné výkony, v štatistikách mu svietia tri góly a štyri nominácie v zostave kola.

#7 Michal TOMIČ

Výpovede sa v Žiline nevyhli nielen skúseným harcovníkom, ale aj mladým talentom, pri ktorých sa čakalo, že na nich bude áčko v najbližších rokoch stavať. Medzi najvýraznejšie postavy tejto skupiny sa radí slovenský reprezentant do 21 rokov Michal Tomič, ktorý sa na Slovensko vrátil v lete 2018. Predtým odchovanec Senice naberal skúsenosti v mládežníckych kategóriách talianskej Sampdorie Janov a počas aktuálneho ročníka nazbieral v žilinskom áčku 12 štartov (1+0), keď na jeseň alternoval na poste pravého beka. Pribrzdilo ho však zranenie, čo mu môže sťažiť hľadanie nového angažmánu.

Nie sú jediní

Podľa medializovaných informácií sa situácia dotkla pätnástich až sedemnástich hráčov, ktorí sú kmeňovými hráčmi MŠK Žilina. Podľa našich zistení v mužstve končí skúsený brankár Miloš Volešák i jednotka druholigového béčka Matej Vajs, obrancovia Filip KašaVladimír Majdan, skúsený stredopoliar Jakub Paur, ale aj hráči, ktorí aktuálne pôsobia na hosťovaní, napríklad dvojica Branislav Šušolík a Jakub Michlík z druholigového Púchova.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia