spravy.sk spravy.sk

Harit zo Schalke sa zúčastnil "korona párty", dostal pokutu
zdroj: TASR

Harit zo Schalke sa zúčastnil "korona párty", dostal pokutu

Marocký futbalista Amine Harit dostal od svojho klubu Schalke 04 pokutu za to, že porušil zákaz vychádzania spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko.

"Áno, je to tak. No teraz sú tu dôležitejšie témy, ako pokuty," povedal pre agentúru dpa športový riaditeľ Schalke Jochen Schneider, ktorý odkázal na utorňajšiu videokonferenciu klubov s vedením Nemeckej futbalovej ligy (DFL). Na nej sa má rozhodnúť o ďalšom pokračovaní sezóny.

Dvadsaťdvaročný Harit pred dvomi týždňami využil tréningové voľno FC Schalke 04, aby navštívil bar v Essene. Ten však mal byť zavretý pre šíriaci sa koronavírus. Polícia po polnoci takzvanú "korona párty" ukončila.

Marocký reprezentant sa za svoje správanie ospravedlnil a zapojil sa do nadácie "Schalke pomáha", ktorá prispieva potravinovými balíčkami pre najzraniteľnejších ľudí v Gelsenkirchene.

V Nemecku evidovali v utorok napoludnie viac ako 67-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 650 mŕtvych. Celosvetovo je v 200 krajinách/územiach potvrdených takmer 800-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 38.700 osôb.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia