spravy.sk spravy.sk

Mata o bývalom trénerovi Man United: Niekedy pred nami dokonca plakal
zdroj: TASR

Mata o bývalom trénerovi Man United: Niekedy pred nami dokonca plakal

Španielsky futbalista Juan Mata (31) sa počas prestávky spôsobenej pandémiou koronavírusu rozhovoril o svojom prvom stretnutí s niekdajším trénerom Manchestru United Louisom van Gaalom (68). V klubovom podcaste taktiež poodhalil, že holandský tréner počas svojho pôsobenia na Old Trafford občas v šatni pred hráčmi plakal.

Mata prišiel do Manchestru United v januári 2014, keď tím viedol škótsky tréner David Moyes. O ďalšie tri mesiace ho však odvolali a na lavičku "Red Devils" zasadol Louis van Gaal. "Bol strašidelný," začal Mata na adresu holandského lodivoda, následne však dodal: "Ale aj veľmi milý, autentický a citlivý muž. To by ste nečakali. Keď hovoril o dôležitých veciach, bol veľmi emocionálny, niekedy pred nami dokonca plakal."

Prvé stretnutie medzi van Gaalom a mužstvom sa odohralo počas prípravy v Los Angeles. Holanďan si zavolal každého hráča do svojej kancelárie osobitne. Mata na túto chvíľu spomína s úsmevom. "Keď som vošiel, sedel tam s Ryanom Giggsom, na stole mal položenú fľašu Riojy a tri poháre na víno. Opýtal sa ma: ‚Dáš si drink?‘ Ja som mu na to odvetil, že nie, že to je dobré. Len čo sa napil, spýtal sa: ‚Povedz mi, kto si?‘“

zdroj: twitter.com

"Volám sa Juan, mám 26 rokov a hrám futbal," odvetil zaskočený Mata, s Van Gaalom sa však úplne nepochopili: "Nie, nie, povedz mi, kto si ako muž. Máš rodinu? Čo je pre teba v živote dôležité?" Španielsky záložník si uvedomuje, že holandský kouč môže pôsobiť čas od času desivo, je však podľa neho veľmi vrúcnym človekom. Občas dokonca požiadal svojich hráčov, aby išli po zápase rozdať autogramy fanúšikom a nie len rýchlo naskočili do auta a odišli.

"Bol viac ako len tréner a taktik, je to skvelý človek, od ktorého som sa veľa naučil," uzavrel Mata. Van Gaal pôsobil v Manchestri United dva roky, v roku 2016 ho priviedol k triumfu v prestížnom FA Cup-e. Zároveň to bola posledná trénerská zastávka v jeho bohatej kariére.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia