spravy.sk spravy.sk

Holec nesúhlasil so znížením platu o 80 percent, výpoveď mu prišla kuriérom
zdroj: TASR

Holec nesúhlasil so znížením platu o 80 percent, výpoveď mu prišla kuriérom

MŠK Žilina bude od 1. apríla 2020 v likvidácii. Na finančné škrty vedenia klubu doplatilo 17 futbalistov, ktorí dostali výpoveď. "Šošoni" to oznámili v pondelok. Medzi dotknutými sa ocitol aj úspešný brankár Dominik Holec, ktorému domov prišla výpoveď. Bol pritom hráčom, ktorý súhlasil s avizovaným znížením platu, avšak len za istých podmienok.

Ako píšu Žilinčania na svojom webe: "Lídri A-mužstva oznámili, že za nich bude vyjednávať Prezident Únie futbalových profesionálov (ÚFP) Ján Mucha. Futbalový klub MŠK Žilina to považuje v rámci férovosti a lojálnosti voči klubu za absolútne nevhodné, neférové a v danej situácii pre budúcnosť klubu možno až likvidačné."

Holec vo videu na svojom facebookovom profile vysvetlil, prečo hráči pristúpili k tomuto kroku. "My sme chceli, aby nás zastupoval prezident ÚFP Ján Mucha, ale až po tom, čo prišiel návrh na krátenie mzdy. Chceli sme sa so zástupcami klubu dohodnúť, že pôjdeme s platmi dole, ale nie vo výške, v ktorej prišiel návrh od klubu," objasnil 25-ročný gólman.

Zdôraznil, že nikoho z kabíny neteší aktuálna situácia a celá kabína súhlasila so škrtmi v mzdách. "Hráčom, ktorí boli vo vyjadrení nazvaní lídrami, prišiel návrh na krátenie platov o 80 percent. To je podľa nás veľmi veľa. Nechceli sme ísť proti klubu, chceli sme mu vyjsť v ústrety. Preto sme oslovili ÚFP, ktorá zastupovala iných hráčov v jednaní s klubmi a dohodli sa bez problémov. Nechcem, aby to vyznelo tak, že sme nechceli ísť s platmi dole. Vôbec to nie je pravda."

Napokon nadišiel čierny scenár. Ako jeden z najúspešnejších futbalistov v tohtosezónnom kádri žlto-zelených dostal výpoveď bez toho, aby o niečom vedel predtým. Môže si tak hľadať nový klub, čo ale v čase vynútenej futbalovej pauzy nebude jednoduché. "Mrzí ma, že to tak dopadlo, že po 19 rokoch pôsobenia v MŠK Žilina mi výpoveď prišla kuriérom. Bez toho, aby mi niekto niečo oznámil," uzavrel Holec.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia