spravy.sk spravy.sk

Zemetrasenie pod Dubňom. MŠK Žilina v likvidácii
zdroj: mskzilina.sk

Zemetrasenie pod Dubňom. MŠK Žilina v likvidácii

Hoci aktuálna sezóna Fortuna ligy ešte kvôli pandémii koronavírusu nebola predčasne ukončená, zdá sa, že pozastavenie súťaže bude mať fatálne následky. Sedemnásobný majster Slovenska MŠK Žilina sa dostal do likvidácie, pričom väčšina hráčov už mala dostať hromadnú výpoveď.

Pod Dubňom dostane k 1. aprílu oficiálne výpoveď až 17 futbalistov, ktorí si od tohto dátumu budú môcť hľadať nového zamestnávateľa. "Šošoni" pri tom majú za sebou vydarenú základnú časť, po 22 kolách im v tabuľke Fortuna ligy patrí priebežná druhá priečka s desaťbodovým mankom na prvý Slovan Bratislava.

Likvidátor MŠK Žilina Rastislav Otruba pre TASR spresnil, že výpovede dostalo 17 hráčov prvého mužstva a to k termínu 30. apríl. "Pristúpili sme k výpovediam sedemnástich hráčov, ktorí boli pre klub finančne najnáročnejší. Zo základného kádra A-tímu ide teda o jeho drvivú väčšinu. Napriek tejto nepríjemnej situácii sme naďalej schopní a pripravení plniť si povinnosti na úrovni Fortuna ligy. Nemáme zajačie úmysly a neprichádza do úvahy možnosť, že by sme súťaž opustili ako napríklad v minulosti Spartak Myjava. Ak dôjde k rozhodnutiu, ktorým sa zruší opatrenie zákazu športových podujatí, sme pripravení sezónu dohrať. Šancu dostanú mladšie ročníky, hráči, ktorí prejavili dobrú vôľu a solidaritu ku klubu. Tento postoj veľmi príjemne potešil a prekvapil aj majiteľa klubu pána Antošíka. V opačnom prípade, t.z. keby návrhy zmlúv títo hráči neakceptovali, by sme totiž ako klub neboli schopní plniť si povinnosti vo Fortuna lige a pôsobenie v súťaži by sme museli ukončiť. Mladí hráči boli naša posledná záchrana," uviedol pre TASR Otruba.

Podľa jeho slov nebude MŠK Žilina jediný klub na domácej scéne, ktorého čakajú škrty, v horšom prípade aj likvidácia. "Myslím si, že sme prvá lastovička. Rozhodnutie o likvidácii sa u nás nerodilo ľahko, ale pokiaľ začnú aj iné kluby skúmať náš postup, tak si osobne myslím, že nás budú nasledovať."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia