spravy.sk spravy.sk

Weiss prezradil, prečo odišiel do Kataru: Neľutujem to
zdroj: youtube.com

Weiss prezradil, prečo odišiel do Kataru: Neľutujem to

V novembri oslávil Vladimír Weiss ml. ešte len tridsiate narodeniny, počas zimy ohlásil návrat na Slovensko. Napriek dobrému futbalovému veku má rodák z Bratislavy za sebou zaujímavú a pestrú kariéru, okorenenú i exotickým pôsobením v Katare. Momentálne už kmeňový hráč bratislavského Slovana prezradil, prečo pred šiestimi rokmi opustil starý kontinent.

Odchovanec Interu Bratislava odišiel do zahraničia už v mládežníckom veku a stal sa hráčom Manchestru City. V prvom tíme sa síce nepresadil, no dobré meno si vybudoval počas hosťovaní v Boltone, Rangers či v Espanyole. Darilo sa mu i na hosťovaní v talianskej Pescare a neskôr v gréckom Olympiakose. Práve tam však nastal zlom, po ktorom si Weiss junior zbalil kufre a z Európy na šesť rokov odišiel.

„Vôbec neľutujem, že som tam bol. S rodinou sme boli v Katare šťastní, bolo to úžasných šesť rokov. Nastal však čas vrátiť sa späť,“ rozhovoril sa pre grécky portál sport24.gr šikovný krídelník, ktorý prezradil, ako sa v roku 2014 zrodil jeho odchod do Kataru: „Pôsobil som v Olympiakose. Bol som ešte mladý, potreboval som cítiť dôveru, no mal som pocit, že tréner Míchel mi neverí na sto percent. Často ma striedal, niekedy ma dokonca vynechával zo zostavy. Ponuka z Kataru bola zaujímavá pre mňa i pre klub. Vedel som, ža takáto možnosť sa človeku naskytne možno iba raz za život. Rozhodol som sa ju prijať a neľujem to.“

Weiss mohol zostať v Olympiakose či v inom európskom klube. Do Kataru sa nehrnul okamžite, presvedčil ho eminentný záujem zo strany bohatých majiteľov, ktorí pristali na jeho podmienky. „Aj otcovi som povedal, že ak nesplnia moje požiadavky, tak zabojujem o miesto v Olympiakose. Všetky podmienky však akceptovali, a tak som odišiel. Ako som už povedal, neľutujem to. Bolo to šesť skvelých rokov,“ zopakoval 66-násobný slovenský reprezentant. V drese katarských klubov Lekhwiye a Al-Gharafy odohral vyše sto duelov, strelil takmer päťdesiat gólov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia