spravy.sk spravy.sk

Nouriho dva a pol roka po kolapse prepustili do domácej liečby
zdroj: Abdelhak Nouri. (twitter)

Nouriho dva a pol roka po kolapse prepustili do domácej liečby

Bývalého futbalistu Ajaxu Amsterdam Abdelhaka Nouriho, ktorého postihla srdcová príhoda, strávil rok v kóme a utrpel poškodenie mozgu, prepustili do domácej liečby.

Holandský stredopoliar bol súčasťou kádra najúspešnejšieho holandského klubu od roku 2015. Nastúpil v deviatich dueloch, než sa v júli 2017 jeho kariéra nečakane skončila, keď odpadol priamo na ihrisku počas prípravného zápasu s Werderom Brémy. Ďalší rok ležal v nemocnici v kóme.

Nouriho prípad je tiež známy aj tým, že stál miesto tímového lekára Dona de Wintera, ktorý neposkytol hráčovi adekvátnu prvú pomoc a začal s resuscitáciou príliš neskoro. 

Informáciu o presune Abdelhaka Nouriho do domácej liečby poskytol jeho brat Abderrahim v programe holandskej televízie. "Odkedy je doma, veci idú lepšie, ako keď bol v nemocnici. Je si vedomý, kde je, nachádza sa v známom prostredí. Stále je pripútaný na lôžko a je veľmi závislý od nás. Rozprávame sa s ním, akokeby nebol chorý a pozeráme s ním futbal," povedal podľa portálu goal.com.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia