spravy.sk spravy.sk

Roberto Carlos úprimne: Ak by to bolo na mne, Neymar je dávno v Reale
zdroj: TASR/AP

Roberto Carlos úprimne: Ak by to bolo na mne, Neymar je dávno v Reale

Brazílska ikona nedávnej minulosti Roberto Carlos túžila po tom vidieť svojho hviezdneho krajana Neymara v Reale Madrid. Legendárny krajný bek, ktorého kariéra sa spájala najmä s "bielym baletom", to prezradil v rozhovore pre Fox Sports Radio.

"Ak by to bolo len na mne, Neymar by bol v Reale Madrid už veľmi dávno. Život ale nie je taký, ako si ho človek predstavuje," vyjadril sa úprimne majster sveta z roku 2002. Ako je známe, súčasná brazílska hviezda sa v roku 2013 presunula do tímu najväčšieho rivala - FC Barcelona, teraz si oblieka dres Paríža St. Germain. Roberto Carlos stále zastáva názor, že mužstvo z hlavného mesta Španielska je najlepšou voľbou pre veľké mená.

"Najlepší futbalisti na svete musia hrať za najlepšie kluby. Real Madrid je dnes referencia pre každého top hráča," myslí si dnes už 46-ročná ikona futbalu. Má na to aj jasný dôvod - "Los Blancos" sú podľa neho bašta na zbierku najcennejších trofejí. "Chcete vyhrať Ligu majstrov? Poďte do Realu."

Viaceré názory s ním zdieľa aj aktuálny záložník Madridčanov a ďalší Brazílčan Casemiro, ktorý by sa tiež nebránil tomu, aby jeho dobrý kamarát zamieril na Štadión Santiaga Bernabéua. "Chcel som, aby Neymar prišiel k nám. Je skvelý hráč, ja osobne som s ním v kontakte takmer každý deň," povedal Casemiro.

zdroj: goal.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia