spravy.sk spravy.sk

Cafu prezradil, kto je najlepší technik na svete: Ani Messi sa mu nevyrovná
zdroj: TASR

Cafu prezradil, kto je najlepší technik na svete: Ani Messi sa mu nevyrovná

Legendárny brazílsky obranca Cafu v rozhovore pre Fox Sports Brazil objasnil, kto je podľa neho najtechnickejším hráčom sveta. A hoci sa v súčasnom futbale najviac skloňujú mená Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, majster sveta z rokov 1994 a 2002 nezaradil na najvyšší stupienok ani jedného z nich.

Štyridsaťdeväťročný Cafu vidí ako najlepšieho dribléra svojho krajana Neymara, jeho talent ho doslova ohromuje. "Neymar je v súčasnosti z hľadiska technických zručností najlepším hráčom na svete. Neexistuje hráč, ktorý by sa mu vyrovnal, dokonca ani Messi, a to som jeho veľkým fanúšikom," povedal bývalý brazílsky reprezentant.

Neymar sa okrem toho môže popýšiť titulom najdrahšieho hráča planéty. Keď pred tromi rokmi odišiel z Barcelony, PSG zaňho zaplatil rekordných 222 miliónov eur. Veľkým snom šikovného dvadsaťosemročného útočníka bolo siahnuť po Zlatej lopte pre najlepšieho hráča sveta. V poslednej ankete magazína France Football, ktorý túto cenu už tradične udeľuje sa však nedostal ani do TOP 30. K tomuto negatívnemu faktu prispeli najmä početné zranenia, ku ktorým sa pridružili aj problémy s morálkou.

zdroj: twitter.com

"Svet chce sledovať Neymarovu hru. Ľudia snívajú o tom, že sa bude zameriavať iba na futbal. Keď sa mu darí, darí sa aj brazílskej reprezentácii. Je hráčom, ktorého povolali, aby urobil rozdiel v brazílskom futbale," dodal Cafu pričom poznamenal, že Neymar už "nemá čas dospievať" a musí sa stať plnohodnotným lídrom úradujúceho francúzskeho majstra.

Neymar odohral v aktuálnej sezóne 15 ligových zápasov, v ktorých zaznamenal 13 gólov. Strelecky sa presadil aj v Lige majstrov, kde si na konto pripísal tri presné zásahy, jeden pridal v Coupe de France. PSG suverénne kraľuje Ligue 1, po 27 zápasoch má na konte 68 bodov a pred druhým Marseille má náskok dvanástich bodov, pričom ešte má zápas k dobru. Kedy sa však sezóna dohrá je v dôsledku pandémie koronavírusu nateraz otázne.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia