spravy.sk spravy.sk

Poprad si poistil perspektívneho brankára
zdroj: FK Poprad

Poprad si poistil perspektívneho brankára

Vedenie druholigového FK Poprad sa dohodlo na predĺžení spolupráce s brankárom Adriánom Knurovským. Dvadsaťtriročný gólman tak pod Tatrami zotrvá ešte minimálne jednu sezónu. Jarnú časť, aspoň na papieri, strávi na hosťovaní v Považskej Bystrici, za ktorú stihol odohrať jeden zápas.

Bielo-modrí sa s účastníkom III. ligy Západ dohodli na hosťovaní do konca sezóny tesne pred tým, ako boli kvôli rozširujúcej sa pandémii koronavírusu pozastavené všetky súťaže. „Aďo je výborný brankár, ktorý nám v uplynulej sezóne výrazne pomohol k tomu, aby sme sa prebojovali až do baráže o postup do Fortuna ligy. Chytal výborne, bol jednotkou až do odvetného barážového zápasu v Žiline, kde mu stretnutie proti Trenčínu nevyšlo podľa predstáv. Odvtedy sa chytil svojej šance Jano Malec. Keďže pre každého brankára je najdôležitejšie, aby pravidelne chytal, s Aďom sme sa zhodli v tom, že hosťovanie v inom klube bude tým najlepším riešením. Zápasová prax sa nedá nahradiť. Stále veríme v jeho kvality. Má obrovský potenciál už len tou svojou výškou,“ nechal sa pre fkpoprad.sk počuť športový riaditeľ klubu Stanislav Šesták.

Adrián Knurovský
Adrián Knurovský strávi ešte minimálne jednu sezónu pod Tatrami (foto: FK Poprad)

Ešte pred prerušením súťaží stihol Knurovský odchytať jeden zápas v novom pôsobiku. V 16. kole bol pri remíze Považskej Bystrice s ŠK LR Crystal (1:1). MŠK aktuálne patrí druhá priečka v tabuľke, na prvú Myjavu stráca deväť bodov. „Považská Bystrica sa ozvala asi týždeň pred začiatkom jarnej časti. Už predtým som chcel ísť do Trebišova, lebo v Poprade je momentálne brankárov veľa a ja potrebujem zápasovú prax, pravidelne chytať. Do Považskej Bystrice som sa tešil, bol som milo prekvapený, keď som tam prišiel. Je tam výborná kabína, celkom dobré podmienky. Prvý zápas bol dobrý, ešte dobre nepoznám tú tretiu ligu Západ, ale bolo to dobré treťoligové stretnutie,“ zhodnotil Knurovský.

Z polročného hosťovania a naberania skúseností ale napokon možno nič nebude, keďže dohratie aktuálnej sezóny, minimálne v nižších súťažiach, je ohrozené. Takmer dvojmetrový gólman (199 cm) je momentálne v domácej karanténe v Jánovciach, kde sa venuje individuálnej príprave. „Žiaľ, situácia je taká, aká je a musíme sa s tým všetci vysporiadať. Máme individuálne plány, chodím behávať. Až čas ukáže, čo prinesie budúcnosť,“ uzavrel pre klubový web Podtatrancov Knurovský.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia