spravy.sk spravy.sk

Finančná pomoc pre kluby v Španielsku, niektoré tímy však nič nedostanú
zdroj: TASR/AP

Finančná pomoc pre kluby v Španielsku, niektoré tímy však nič nedostanú

Španielska futbalová federácia (RFEF) zverejnila opatrenia, ktorými chce finančne pomôcť najmä menším klubom prekonať krízu spôsobenú pandémiou koronavírusu. Vyčlenila balík v celkovej výške štyri milióny eur, z ktorého budú môcť tímy uhradiť mzdy hráčov a trénerov.

RFEF poskytla bezúročnú pôžičku treťoligovým a štvrtoligovým klubom ako i futsalovým družstvám. Splatiť ju môžu po dobu dvoch rokov. Federácia je zároveň ochotná poskytnúť úver klubom z najvyššej La Ligy a druhej najvyššej ligy. Prezident RFEF Luis Rubiales uviedol, že federácia poskytla klubom v boji s pandémiou aj svojich lekárov. Hotel národného tímu je možné využiť ako nemocnicu, informovala agentúra AP.

Španielska La Liga ako i ďalšie futbalové súťaže v krajine prerušili pre šíriaci sa koronavírus na neurčito a bude tomu tak, až kým štátne orgány nerozhodnú, že je možné zorganizovať zápasy bez zdravotných rizík. V Španielsku je v súvislosti s koronavírusom kritická situácia, v stredu pribudlo vyše 5500 prípadov ochorenia COVID-19. Celkovo evidujú 47.610 infikovaných a takmer 3500 mŕtvych. Ochoreniu podľahol aj bývalý prezident Realu Madrid Lorenzo Sanz, pozitívny test mal aj niekdajší šéf klubu Fernando Martin.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia