spravy.sk spravy.sk

Športový kanál na RTVS? Spustenie sa odkladá na neurčito
zdroj: TASR

Športový kanál na RTVS? Spustenie sa odkladá na neurčito

Vedenie verejnoprávnej inštitúcie Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) z dôvodu pandémie nového koronavírusu odkladá spustenie nového športového kanálu na neurčito.

Plány RTVS skomplikovala pandémia nového koronavírusu a následne postupné rušenie veľkých športových udalostí tohto roka, vrátane svetového šampionátu v hokeji, európskeho turnaja vo futbale či olympijských hier. „Ten program sa, samozrejme, skladal a pripravoval veľmi dlhú dobu. Netýkal sa iba najvýznamnejších športových podujatí, ale aj množstva ďalšieho programu, ktorý sme chceli dostať na obrazovky RTVS Šport, či sú to publicistické relácie, dokumentárne série, naše nové pôvodné programy. Bohužiaľ, všetko to teraz musíme odložiť,“ oznámil v relácii Góly-body-sekundy vedúci odboru športu RTVS Marcel Merčiak.

Rozbehnuté práce, ktoré súviseli s prípravou nového vysielacieho okruhu, však chce RTVS dokončiť v maximálne možnej miere. Týka sa to rozširovania vysielacích priestorov i zázemia pre redakciu, informoval šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Podľa pôvodného plánu mal byť športový program spustený pred začiatkom majstrovstiev Európy vo futbale. V prípade, že by slovenskí futbalisti na turnaj nepostúpili, boli alternatívou pre začiatok vysielania Olympijské hry v Tokiu, ktoré sa mali začať 24. júla. Futbalové EURO už preložili na leto 2021 a v utorok Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodol aj o odložení OH v Tokiu na budúci rok.

RTVS sa rozhodla športových fanúšikov potešiť aspoň športovými podujatiami zo svojho archívu, ktoré odvysiela na treťom televíznom kanáli, koncom budúceho týždňa sa ráta aj s dokumentami o futbalových šampionátoch MS 1962 a ME 1976.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia