spravy.sk spravy.sk

Trojica Divković, Balić a Šimić z DAC-u sa stihla vrátiť domov. Aká je situácia v Chorvátsku?
zdroj: dac1904.sk

Trojica Divković, Balić a Šimić z DAC-u sa stihla vrátiť domov. Aká je situácia v Chorvátsku?

Zatiaľ, čo po vypuknutí pandémie koronavírusu a pozastavení našej najvyššej futbalovej súťaže ešte jednotlivé kluby pár dní spolu trénovali, rýchlo sa to zmenilo. Situácia je každým dňom vážnejšia, a tak sa aj mnohí legionári vrátili do svojich rodných krajín.

V Dunajskej Strede pôsobí okrem iných legionárov i trojica Chorvátov. Andrija Balić, Lorenco Šimić i Marko Divković sa včas stihli vrátiť domov, kde chcú prečkať najbližšie týždne. To, kedy by mohol opätovne odštartovať tréningový proces, momentálne netuší nikto. „Domov sme odcestovali minulú nedeľu, všetci traja spolu s Andrijom a Lorencom. Hranice boli v tom čase otvorené, nikde nebol žiaden problém. Odvtedy som doma vo Vinkovci s rodičmi a starším bratom. Spolu čakáme, ako sa situácia vyvinie,“ povedal pre klubový web DAC-u Marko Divković.

zdroj: Facebook/DAC 1904

Situácia v Chorvátsku je zatiaľ podobná ako u nás. Krajina prijala takmer rovnaké opatrenia, choroba sa rozširuje prakticky v identickom tempe ako na Slovensku. „Tu je takisto všetko zatvorené, kde by sa mohlo stretnúť viac ľudí. Kiná, fitness centrá, reštaurácie, kaviarne, ale aj školy. Fungujú v podstate len supermarkety, potraviny a podobné obchody,“ potvrdil dvadsaťročný útočník.

Autor desiatich fortunaligových gólov, rovnako ako všetci, hľadá rôzne spôsoby, ako si spríjemniť tieto dlhé a „prázdne“ dni. „Doobeda väčšinou oddychujem, individuálne tréningy som si naplánoval na poobedie okolo štvrtej. Máme doma malú posilňovňu, čo mi výrazne zjednodušuje toto obdobie,“ priblížil Divković, ktorý večer venuje oddychu a zábave s najbližšími: „Zvyknem si zahrať playstation, pozriem si nejaký dobrý film, alebo si s rodinou zahráme spoločenské hry.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia