spravy.sk spravy.sk

Legendárny Senna strávil v „žltej ponorke“ jedenásť rokov. Všetko mohlo byť inak
zdroj: TASR/AP

Legendárny Senna strávil v „žltej ponorke“ jedenásť rokov. Všetko mohlo byť inak

Brazílsky rodák Marcos Senna, ktorý bol súčasťou španielskej reprezentácie pri úspechu na majstrovstvách Európy 2008, prezradil, že počas hráčskej kariéry bol na spadnutie jeho prestup do Manchestru United. Udiať sa tak malo v lete 2006. Z transferu ale napokon zišlo a neúnavný defenzívny stredopoliar strávil ešte ďalších sedem rokov vo Villarreale.

Dvasaťosemnásobný španielsky reprezentant patril pred pätnástimi rokmi medzi najlepších defenzívnych stredopoliarov na svete, a tak niet divu, že sa o jeho služby zaujímal klub ako Manchester United. Interes prejavil samotný manažér Sir Alex Ferguson, ktorý kontaktoval vedenie Villarrealu. „Žltá ponorka“ ale v tých časoch prežívala zlatú éru a Senna sa napokon pri rozhodovaní riadil srdcom. „Osobne som sa s Alexom Fergusonom nerozprával, no komunikoval s ním môj agent a predstavitelia Villarrealu. Prestup bol na spadnutie,“ odhalil po rokoch Senna, ktorému v hlave vírili rôzne myšlienky: „Mal som obavy. Moja manželka bola tehotná, čakali sme nášho prvého syna a v Španielsku sme sa cítili perfektne.“

„Červení diabli“ od neho žiadali definitívne vyjadrenie do niekoľkých týždňov. „Bolo to ťažké. V tom čase sa skladalo vynikajúce mužstvo. Villarreal priviedol Roberta Pirésa, mali sme v kádri Nihata Kahveciho či Giuseppe Rossiho. Bol to skvelý tím,“ spomína v rozhovore pre goal.com rodák zo Sāo Paula a jedným dychom dodáva: „Priznám sa, lákalo ma hrať za Manchester United, no tiež som túžil zostať vo Villarreale. V predošlej sezóne sme to dotiahli do semifinále Ligy majstrov, klub nakúpil skvelých hráčov. Úprimne, bolo to 50 na 50, až kým som sa neporozprával s trénerom Manuelom Pellegrinim. Následne som s klubom podpísal nový trojročný kontrakt a celú európsku kariéru som tak strávil v jednom klube.“

Thierry Henry a Marcos Senna
Marcos Senna strávil celú európsku kariéru vo farbách "žltej ponorky" (foto: TASR/AP)

Sympatický stredopoliar prišiel na starý kontinent až ako 26-ročný, pred tým pôsobil výhradne v brazílskych kluboch (Rio Branco, América-SP, Corinthians, Juventude, Sāo Caetano). Všetko pritom mohlo byť inak, keďže Senna nebol prvou voľbou Villarrealu. Klub totiž chcel prioritne angažovať Gilberta Silvu, ktorého mu ale spred nosa uchmatol Arsenal. 

„Do Villarrealu som sa dostal vďaka viceprezidentovi klubu José Manuelovi, ktorý sa bol v roku 2002 pozrieť na finálový zápas Copa Libertadores. Pravdou je, že kúpiť chceli Gilberta Silvu, no toho im vyfúkol Arsenal. Emerson, ktorý hrával v národnom tíme na poste defenzívneho stredopoliara sa vtedy zranil a v kádri na majstrovstvách sveta 2002 ho nahradil práve Gilberto Silva. Vďaka dobrým výkonom si ho všimol Arsenal, ktorý ho okamžite angažoval. José Manuel preto išiel hľadať ďalších hráčov do Brazílie. Hoci mal v pláne získať predovšetkým útočníka, kúpil mňa. Bol to krásny príbeh,“ dodal Senna, ktorý bol napokon hráčom Villarrealu od roku 2002 do roku 2013, kedy ako 37-ročný veterán zamieril na dva roky do New Yorku Cosmos. Kopačky na klinec zavesil v roku 2015.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia