spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Jánošík olúpil o trofej svojich konkurentov
zdroj: TASR

VIDEO: Jánošík olúpil o trofej svojich konkurentov

Najkrajší gól v doterajšom priebehu jarnej časti Fortuna ligy dal Lukáš Jánošík z MŠK Žilina. Rozhodli o tom fanúšikovia v hlasovaní o Gól mesiaca február/marec.

Exportná pravačka žilinského útočníka do siete ViOnu v 19. kole Fortuna ligy zabodovala u fanúšikov. Lukáš Jánošík vyhral suverénnym spôsobom, keď získal vyše 53 percent všetkých hlasov. Žilinský odchovanec zvíťazil v ankete prvýkrát a je vôbec prvým futbalistom žlto-zelených, ktorý získal ocenenie Gól mesiaca v tomto súťažnom ročníku.

zdroj: youtube.com/Fortuna liga

„Už po zápase s Moravcami si ma niektorí spoluhráči doberali, že to bude určite gól mesiaca. Som rád, že mali pravdu,“ hovorí pre oficiálny web MŠK Žilina autor víťazného gólu. Jánošík, podobne ako všetci futbalisti Žiliny, trénuje v týchto dňoch individuálne. Verí však, že to už dlho nepotrvá. „Treba len vydržať, správať sa zodpovedne a verím, že sa čoskoro budeme tešiť z ďalších pekných gólov nášho tímu. Chcem ešte poďakovať všetkým, čo mi poslali hlas. V tomto období je to aspoň malá náplasť, keďže všetkým nám futbal veľmi chýba,“ dopĺňa žilinský odchovanec. 

Lukáš Jánošík je prvým víťazom ankety Gól mesiaca v tomto kalendárnom roku. V súťažnom ročníku 2019/2020 je štvrtým. 

Prehľad víťazov ankety Gól mesiaca v Fortuna lige 2019/20:
Gól mesiaca júl/august 2019: Alex Sobczyk (Spartak Trnava)
Gól mesiaca september 2019: Eric Davis (DAC Dunajská Streda)
Gól mesiaca október 2019: Andraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava)
Gól mesiaca február marec 2020: Lukáš Jánošík (MŠK Žilina)

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac