spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Nemáš viac ako promile, gól neplatí. Futbal opitých je v Nórsku realitou
zdroj: youtube.com/humornieu

VIDEO: Nemáš viac ako promile, gól neplatí. Futbal opitých je v Nórsku realitou

Je smutné, keď športovci pijú, ale je obdivuhodné, keď alkoholici športujú. Futbal a rôzne destiláty, to skrátka patrí k sebe. Po zisku vytúženého titulu či dosiahnutiu veľkého úspechu sa len ťažko nájde hráč, ktorý by si nechcel trochu viac "vyraziť z kopýtka". S alkoholom sa ale spájajú aj iné príhody.

Nie všetky zanechajú dobrý dojem. Brankár Tottenhamu Hugo Lloris šoféroval svoje auto opitý a pokuta ho neminula. Opití a nadrogovaní ruskí futbalisti dokonca svojho času napadli v kaviarni štátnych úradníkov. Veselší je zase prípad opitého rozhodcu v Česku, ktorý sa tackal na čiare. Niekedy sa človek až zamyslí nad možnosťou, ako by to vyzeralo na ihrisku, keby boli všetci do jednej nohy poriadne opojení destilátmi. V Nórsku sa nad týmto scenárom nezamýšľajú, rovno takéto stretnutia praktizujú.

Znudení z futbalu či bežného opíjania sa vymysleli Nóri hrejivú kombináciu dvoch obľúbených činností. Na severe Európy môžeme byť svedkami tzv. Fyllefotball, čo je vo voľnom preklade opitý futbal. Pravidlá sú jednoduché - ide o zápas, v ktorom sa proti sebe postavia v uzavretej hale dva tímy o piatich hráčoch. Pred samotným duelom si povinne musia vypiť a počas neho si udržiavať svoju hladinu alkoholu. A pomáhajú aj fanúšikovia a návštevníci, ktorí môžu zamieriť do kabíny a vypiť si so svojimi obľúbencami.

Ak jeden z futbalistov strelí gól, okamžite fúka. Ak nie je dostatočne opitý, gól neplatí. V krvi musí pritom minimálne jedno promile. "Nie si opitý, gól neplatí." "Je to také zlé, ako som očakával." "Neverím, že rozhodujúci gól dal najopitejší hráč." - To všetko sú vety, ktoré môžu zaznieť v takejto konfrontácii. Presvedčte sa o tom sami na priloženom videu o opitom futbale.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia