spravy.sk spravy.sk

TOP 5 zranených hviezd, ktoré o EURO 2020 vďaka presunu neprídu
zdroj: TASR

TOP 5 zranených hviezd, ktoré o EURO 2020 vďaka presunu neprídu

Odklad európskeho šampionátu kvôli pandémii nového koronavírusu COVID-19 nepotešil takmer nikoho.

Odklad tohtoročného letného turnaja EURO 2020 však padol vhod aspoň partii futbalistov, ktorí aktuálne maródujú pre zranenia a ich fanúšikov. Ak by turnaj začínal 12. júna, sotva by vedeli nastúpiť či ukázať sa v plnej forme. Bez týchto piatich mužov by šampionát nebol taký, ako bude s nimi. Portál ProFutbal.sk zostavil päťku najlepších hráčov, ktorým EURO nakoniec neutečie.

Paul Pogba

Úradujúci majstri sveta patria medzi najväčších favoritov európskeho turnaja. V skupine smrti s Portugalskom či Nemeckom ich ale nečaká prechádzka ružovou záhradou. Tréner Didier Deschamps bude na úspech potrebovať každú hviezdu svojho tímu, no jedna z najväčších, historicky najdrahšia posila Manchestru United Paul Pogba, dlhodobo pauzuje pre zranenie a štart na EURO 2020 bol takmer nereálny. Francúzsky stredopoliar nazbieral v aktuálnej sezóne len pár desiatok minút, pauzoval od septembra štvrťroka, v decembri sa vrátil len na jeden týždeň a členok ho posadil na operačné lôžko. Hoci by napokon možno termín začiatku európskeho turnaja stihol, sotva by sme mohli hovoriť o opore v ideálnej forme.

Eden Hazard

Na hrane stihnutia šampionátu bol aj ďalší člen najdrahších hráčov futbalovej histórie. Letná posila Realu Madrid sa po prestupe však nedostala na výkonnostnú úroveň, ktorú predtým preukazovala v londýnskej Chelsea. V novembri vyradili hviezdneho krídelníka zranenia, epizódny návrat uprostred februára sa skončil po dvoch zápasoch a nasledovala marcová operácia. Vďaka nej mal aspoň šancu na poslednú chvíľu šampionát stihnúť, pokiaľ by sa rekonvalescencia vyvíjala podľa predstáv. Isté však je, že hviezdny člen belgickej reprezentácie, ktorý výraznou mierou prispel k bezchybnej ceste kvalifikáciou, by po tejto histórii nebol tým lídrom, ako si ho pamätáme z predošlých rokov. Tréner Roberto Martínez si tak môže vydýchnuť, o rok snáď bude kapitán opäť v top forme.

Harry Kane

Kapitán by pravdepodobne tento rok chýbal aj Anglicku. Autor 32 reprezentačných gólov v 45 zápasoch je ústrednou postavou reprezentácie i Tottenhamu. Ani jeden z najlepších kanonierov súčasnosti však nie je stroj a svalové zranenie v úvode kalendárneho roka ho pripútalo na lôžko a nevyhol sa ani operačnému zákroku. Ani skúsený tréner José Mourinho už neveril, že by svojho kapitána mohol v tejto sezóne ešte použiť, 26-ročný útočník však robí údajne všetko preto, aby sa dostal na ihrisko čo najskôr. Posun ligových súťaží do konca júna ho zrejme zachráni, európsky šampionát však stihne len vďaka ročnému odkladu. A my tak azda uvidíme svetovú útočnú extratriedu v plnej paráde.

Marcus Rashford 

Anglický kormidelník Gareth Southgate mal hlavu v dlaniach ešte skôr ako svet ovládla svet pandémia nového koronavírusu. Všetko totiž nasvedčovalo tomu, že na svetovom šampionáte bude chýbať nielen Kane, ale aj jeho ofenzívny parťák z Manchestru United Rashford. Po januárovom pohárovom dueli proti Wolverhamptonu to vyzeralo len na únavovú zlomeninu, dôsledné vyšetrenia ale odhalili vážnejšiu diagózu talent rudých diablov si nútene predĺžil PN-ku z pôvodného mesiaca a pol až do leta. Pôvodný termín európskeho turnaja bol pre odchovanca Manchestru United pasé, ročný posun mu ale zrejme štart na veľkom turnaji zachráni.

Memphis Depay

Ešte v roku 2014 brali zo svetového šampionátu bronz, na EURO 2016 i MS 2018 však prekvapivo chýbali. Aj preto sa Holanďania už najbližšieho turnaja nevedia dočkať. Všetko ale nasvedčovalo tomu, že ho budú musieť zvládnuť bez svojej možno najjagavejšej hviezdy. Jeden z najdôležitejších mužov tímu Ronalda Koemana si v decembrovom stretnutí roztrhol predný krížový väz v kolene a prežíva najdlhšiu nútenú pauzu od futbalu v doterajšej kariére. Keďže pri podobných zraneniach je polročná doba liečby minimom, EURO 2020 prestalo pre kapitána francúzskeho tímu Olympique Lyon existovať. Odklad je tak i preňho splneným snom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia