spravy.sk spravy.sk

Matip o zdeprimovanom Messim či vtipoch Kloppa: Niekedy im rozumiem iba ja
zdroj: TASR/AP

Matip o zdeprimovanom Messim či vtipoch Kloppa: Niekedy im rozumiem iba ja

Joël Matip si za štyri roky v drese FC Liverpool užil viaceré oslavy, ale i zábavné situácie. Spoľahlivý stredný obranca špeciálne rád spomína na vlaňajšiu odvetu semifinále Ligy majstrov, v ktorej "The Reds" zdolali Barcelonu 4:0 a postúpili do finále napriek prehre 0:3 z prvého merania síl. Práve toto stretnutie radí medzi svoje najkrajšie futbalové momenty.

"Po zápase sme sa všetci pochytali za ramená a spolu s fanúšikmi si zaspievali hymnu 'You will never walk alone'. Bol to jeden z najkrajších momentov mojej doterajšej kariéry, možno aj najlepší spolu s debutom za Schalke," zalovil vo svojich spomienkach Matip v rozhovore pre 11freunde. Veľké oslavy nečakaného úspechu vtedy vystriedal pohľad na psychicky zničenú superhviezdu semifinálového súpera.

"Všetko mi bolo jedno, po pesničke som sa priam vznášal v nebi. Následne som išiel na dopingovú kontrolu a spolu so mnou tam bol Lionel Messi, ktorý bol poriadne zdeprimovaný," hovoril bek tímu z Anfieldu. Vtedy s ním prvý raz strávil viac času v jednej spoločnej miestnosti. "Poznali sme sa z ihriska, nie v štýle, že by sme si každý deň išli niekde sadnúť na kávu. Každý oslavoval a ja som sedel v malej kabíne s Messim," dodal k stretnutiu s hráčom, ktorého obdivuje.

Okrem skvelých momentov u aktuálneho lídra Premier League si Matip užil aj množstvo zábavných situácií. Asi nikoho neprekvapí, že sa o ne vo veľkom stará notorický zabávač - tréner Jürgen Klopp. Charizmatický Nemec má podľa liverpoolskeho čísla 32 svojský humor, ktorému niekedy rozumie iba minimum ľudí. Dvadsaťosemročný obranca má to šťastie, že medzi nich patrí. Možno aj preto, že sa narodil v nemeckom Bochume a plynule ovláda tento jazyk, hoci na národnej úrovni reprezentuje Kamerun.

"Niekedy som jediný hráč v šatni, ktorý okamžite rozumie jeho vtipom. Sedím na kraji a pozerám sa na ostatných, ako premýšľajú nad tým, čo povedal. Keď sa vyjadrí v štýle 'nebolo to žĺtko z vajíčka', znamená to, že to 'nebolo predvedené úplne brilantne'. Iba asistent trénera a ja sa vtedy zasmejeme a musím vysvetliť spoluhráčom, čo to znamená," nechal sa počuť Matip smerom k zábavným vyjadreniam Kloppa.

Kamerunský zadák okrem humoru svojho kouča prehovoril aj smerom k móde v kabíne. Najviac obdivuje ezoterický štýl obliekania sa v podaní Brazílčana Roberta Firmina. Napodobniť by ho ale nechcel. "Oblieka sa, ako keby strhal všetko oblečenie z manekýn. Vyzerá v tom však dobre, keď si to oblečiem ja, vyzerám ako záporák z filmov o Jamesovi Bondovi," zasmial sa Matip.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia