spravy.sk spravy.sk

Najkrajší štadión 2019: Ako dopadli MOL Aréna a Tehelné pole?
zdroj: fcdac.sk; skslovan.com

Najkrajší štadión 2019: Ako dopadli MOL Aréna a Tehelné pole?

Na populárnej stránke stadiumdb.com ľudia z celého sveta v ostatných mesiacoch hlasovali v ankete o najkrajší futbalový štadión otvorený v roku 2019. Vo finálovom výbere, v ktorom sa ocitlo 21 stánkov, nechýbali ani slovenskí zástupcovia.

V semifinálovom kole sa vyberalo zo štyroch desiatok štadiónov a do finále sa dostalo bratislavské Tehelné pole i dunajskostredská MOL Aréna. Portál stadiumdb.com v týchto dňoch zverejnil výsledky ankety. Zastúpenie vo finálovom výbere mali okrem Slovenska aj Maďarsko, Anglicko, Katar, Rusko, Indonézia, Japonsko, Argentína, Albánsko či Filipíny. Anketa bola rozdelená na hlasovanie fanúšikov a odbornej poroty.

Fanúšikovské hlasovanie

Fanúšikovia z celého sveta odovzdali 30 632 platných hlasov. Celkovo hlasovali priaznivci zo 127 krajín, a tí rozhodli, že najkrajším štadiónom, ktorý bol otvorený v roku 2019, je Puskás Aréna v Budapešti.

zdroj: Facebook/StadiumDB.com

Vo fanúšikovskom hlasovaní sa na druhom mieste umiestnil štadión londýnskeho Tottenhamu Hotspur a na treťom katarský Al Janoub Stadium. Nestratili sa však ani slovenské stánky, práve naopak. Na skvelom štvrtom mieste nájdeme dunajskostredskú MOL Arénu a na jedenástom bratislavské Tehelné pole!

Hlasovanie odborníkov

Šiestykrát o štadióne roka rozhodovala aj porota zložená z architektov, ktorí odovzdali svoje hlasy nezávisle od hlasovania fanúšikov. Hlasovanie prebiehalo v dvoch fázach. Porota najprv vyhodnotila všetkých 21 kandidátov a vytvorila užší desaťčlenný finálový zoznam. Absolútnym víťazom sa podľa odborníkov stal Japonský národný štadión.

zdroj: Facebook/StadiumDB.com

V hlasovaní odborníkov sa do TOP 10 nedostala dunajskostredská MOL Aréna, no na skvelom ôsmom mieste sa umiestnilo Tehelné pole

Kompletné výsledky ankety Štadióna roka 2019 nájdete TU!

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia