spravy.sk spravy.sk

Asensio vystrieľal víťazstvo Realu Madrid v netradičnom turnaji
zdroj: twitter.com/esportslaliga

Asensio vystrieľal víťazstvo Realu Madrid v netradičnom turnaji

Futbalisti z najvyššej španielskej súťaže La Ligy nezaháľajú ani počas vynútenej pauzy. Hoci ich hrozba koronavírusu núti ostať doma, bez športových zápolení sa neobídu. Z pohodlia domova, bezpečne a zodpovedne cez víkend zorganizovali elektronický turnaj, ktorý mal jasného víťaza.

Šampiónom turnaja La Liga Santander FIFA 20 Challenge sa stal Real Madrid, ktorý reprezentoval pri joysticku útočník Marco Asensio. Jeho jazda vyraďovacou časťou bola suverénna. Vo štvrťfinále si poradil s Manum Morlanesom z Villarrealu 5:1, v ešte dominantnejšom semifinále schytal od neho výprask Edu Expósito z Eibaru. Vo finále s ním zohral vyrovnanejšiu partiu Aitor Ruibal z Leganésu, zakončovateľ "bieleho baletu" ale triumfoval 4:2 a ukázal, že je nesmierne zručný v známej konzolovej hre.

"Milujem hrať takéto turnaje, tento bol skvelý v každom ohľade," poznamenal po svojom triumfe Asensio. "Hral veľmi dobre a urobil iba minimum chýb, to sa počíta," pochválili ho jeho súperi. Konzolový turnaj mohli naživo sledovať fanúšikovia na internete prostredníctvom streamu. V rámci neho prispievali dobrovoľným finančným príspevkom a napokon sa vyzbieralo 140-tisíc eur pre UNICEF na boj s koronavírusom. Zbierka pritom nebola uzavretá, fanúšikovia majú stále možnosť dodatočne prispieť aj ďalších 18 hodín po skončení turnaja. Informuje denník AS.

K turnaju tiež treba poznamenať, že sa na ňom zúčastnili zástupcovia 19 tímov z La Ligy. Chýbala len Barcelona, ktorá sa na elektronickom šampionáte nezúčastnila pre zmluvu s konkurenčným Pro Evolution Soccer (PES). Ostatní účastníci mali nastavené súpisky na mód OV85, preto mal každý tím rovnaké šance na výhru.

La Liga Santander FIFA 20 Challenge

Štvrťfinále

Leganés (Aitor Ruibal) 7-3 Athletic Club (Gorka Guruzeta)
Alavés (Lucas Pérez) 2-1 Atlético Madrid (Marcos Llorente)
Eibar (Edu Expósito) 3-2 Real Betis (Borja Iglesias)
Villarreal (Manu Morlanes) 1-5 Real Madrid (Marco Asensio)

Semifinále

Leganés 3-2 Alaves
Eibar 0-7 Real Madrid

Finále

Leganés 2-4 Real Madrid

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia