spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Lipsko bola geniálna voľba, Schick ale sníva o Anglicku. A Slavia? Nikdy!
zdroj: TASR/AP

VIDEO: Lipsko bola geniálna voľba, Schick ale sníva o Anglicku. A Slavia? Nikdy!

Kariéru odštartoval v pražskej Sparte, no odohral za ňu len štyri ligové zápasy. Po vydarenom hosťovaní v Bohemianse sa rozhodol prestúpiť do zahraničia. Český útočník Patrik Schick dnes úspešne pôsobí v nemeckom Lipsku, no už nahlas uvažuje nad svojou budúcnosťou.

V lete 2016 zamieril Schick zo Sparty do talianskej Sampdorie za 4 milióny eur, v tíme si zahral i so slovenským stopérom Milanom Škriniarom. O rok neskôr za neho Juventus ponúkol 30 miliónov eur, lenže pražský rodák neprešiel lekárskymi testami a transfer stroskotal. V auguste 2017 tak po ňom napokon siahlo rímske AS. Počas dvoch sezón naskočil do 58 zápasov, no strelil iba 8 gólov a nepotvrdil povesť kanoniera. 

Zdá sa, že kariérny zlom nastal v lete 2019. V závere prestupového obdobia Schick zamieril na sezónne hosťovanie s opciou na trvalý prestup do nemeckého Lipska. Hoci sa nahlas hovorilo, že v konkurencii Tima Wernera a Yussufa Poulsena nemá šancu uspieť, opak je pravdou. Doposiaľ odohral 19 zápasov vo všetkých súťažiach a strelil v nich 7 gólov.

zdroj: youtube.com/Fight Club News

„Ukazuje sa, že som si vybral dobre. Viacerí hovorili, že nemám šancu, a že za pol roka budem opäť v Sparte. No a čo, že tam hrajú Werner a Poulsen? Nesmiete sa z toho po**ať, takže sa na tom dosť smejem,“ prezradil 24-ročný zakončovateľ v youtobovom rozhovore s moderátorom Ondřejom Novotným v jeho novej relácii Tak určite.

Lipsku sa v tejto sezóne darí nad očakávania, po 25 kolách mu patrí priebežná tretia priečka v nemeckej Bundeslige, len päť bodov za prvým Bayernom. Práve Schickov spoluhráč a konkurent na poste útočníka Timo Werner je s 21 gólmi druhým najlepším strelcom súťaže. 

„Myslel som si, že sa spolu príliš baviť nebudeme, no momentálne je to naopak. Zo začiatku to tak nebolo, trvalo to, hľadali sme si k sebe cestičku. V poslednej dobe sme ale spolu začali hrať, riešili sme zápasy, situácie. Začali sme sa baviť omnoho viac. Všade sa píše, že je na odchode, ale neviem. Máme hráčov s obrovským potenciálom, navyše máme najnižší vekový priemer (23,5). Sú tu fakt skvelí hráči, za všetkých spomeniem stopéra Upamecana, ktorý bude za dva roky úplne top a potom sa ozve Manchester City, Liverpool alebo niekto podobný,“ vyzdvihol francúzskeho zadáka 22-násobný český reprezentant. 

Patrik Schick v AS Rím
Sen o pôsobení v Taliansku si český reprezentant už splnil, v budúcnosti by si rád zahral i v Anglicku (foto: TASR/AP)

Jeho snom bolo pôsobenie na Apeninskom polostrove, čo mu už v mladom veku vyšlo. Aj preto sa pozerá smerom k ďalším cieľom. „Nebudem klamať, láka ma Anglicko. Každopádne, Lipsko bola geniálna voľba. Okrem toho sa rokovalo i o angažmáne v Dortmunde, Leverkusene či Schalke. Z Anglicka prejavili záujem Everton a Crystal Palace a zo Španielska Valencia. Cítil som však, že Lipsko ma chce najviac. Páčil sa mi štýl a tréner Nagelsmann,“ ozrejmil český útočník dôvody svojho rozhodnutia prestúpiť do ambiciózneho nemeckého klubu. 

A keby jedného dňa prišla ponuka z Edenu? „Tak by som do Slavie nikdy nešiel. Nikdy! Fakt nikdy. Aj keby mi dávali strašne veľa, nemohol by som. Všetci by sa mi smiali, už by som sa ani nemohol baviť so svojimi kamarátmi. Spartu mám rád, zrazu by som bol u konkurencie, to jednoducho nejde,“ dodal rázne Patrik Schick.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia